Autosedačka Recaro zero i-size alebo Joie i spin 360

Zodpovedané
21. feb 2023

Dobrý deň,

prosím, poraďte mi, akú autosedačku si vybrať.

Rorozhodujem sa medzi týmito 2 sedačkami.
Chceme hlavne na dlhšie trasy, cca 4h a viac, teda pohodlná pre spánok dieťaťa, bezpečná a aby naozaj pohodlne rástla s dieťaťom.

Ďakujem

Dobrý deň,

obe vybrané autosedačky sú kvalitné a v testoch bezpečnosti dosiahli veľmi dobré výsledky.

Neviem, do akého auta hľadáte sedačku, ani pre aké veľké dieťa.

Recaro Zero.1 i-size je otočná, obojsmerná autosedačka s pripojením na Isofix. Nosnosť má do 18 kg, je vhodná do áut, ktoré majú rovné sedadlá, na šikmých môže spôsobiť pri jazde v protismere to, že dieťatku bude počas spánku padať hlava na hruď. Obsahuje zmenšujúcu vložku, ktorá sa nedá rozoberať - po jej odobratí ostane v sedačke veľa priestoru po bokoch.

Joie i-Spin 360 je otočná autosedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg, vyrovná aj sklon šikmých sedadiel. Obsahuje zmenšujúce vložky, ktoré sú však tenšie, takže sedačka je vhodná skôr pre baculatejšie deti, ich výhodou je, že sa dajú rozoberať na menšie diely.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek