Bezpečná autosedačka pre 13mesačné dieťa

Zodpovedané
30. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom bezpečnej autosedačky pre 13mesačné dieťa s výškou 73cm a 9kg (vajíčko sme mali Maxi-Cosi Cabriofix s isofixom).
Ideálne ak by bolo možné čo najdlhšie využívať sedačku v protismere, otočná 360st, upevnenie isofixom.

Ďakujem, pekný deň.

Dobrý deň,

keďže neuvádzate, do akého auta bude autosedačka umiestnená, ani v akom cenovom rozsahu hľadáte sedačku, napíšem Vám viacero typov:

BeSafe iZi Turn i-Size - polohovateľná a otočná sedačka s pripojením na Isofix s unikátnou základňou, ktorá v každom automobile vyrovná sklon sedadiel. Viacdielna vložka poskytne variabilitu pri správnom usadení dieťatka. Sedačka je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť 18 kg.

Joie i-Spin 360 - otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg, vyrovná aj sklon šikmých sedadiel.

Nuna Prym - polohovateľná, otočná autosedačka s nosnosťou do 18,5 kg. Je obojsmerná. Jej plusom sú aj stupačiky na nohy, ak dieťa cestuje v smere jazdy. V balení nájdete aj náhradný poťah. Je vhodná na mierny sklon sedadiel.

Otočné autosedačky ponúkajú protismer max. do 19kg (v závislosti od modelu a značky). Ak by ste chceli voziť dieťa v protismere dlhšie obdobie, je potrebné zamerať sa na autosedačky, ktoré sa v aute pripevňujú bezpečnostným pásom auta a ponúkajú možnosť vozenia v protismere až do 36kg.

Jednou z takýchto autosedačiek je aj novinka od švédskej značky Axkid - Axkid Minikid 3. Autosedačka, ktorú je možné upevniť len v protismere jazdy, polohovateľná, s nosnosťou do 36 kg a do výšky 125cm. Jednoduchá inštalácia, veľký priestor na nohy pre maximálne pohodlie dieťaťa, úspešný Plus test (najnáročnejší nárazový test autosedačiek na svete).

Vždy pred kúpou je najlepšie si danú autosedačku vyskúšať priamo s dieťatkom, ako aj skúsiť ju priamo v aute, aby ste mali istotu, že Vám sadne na Váš sklon sedadiel.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek