Cybex Sirona SX2 i-Size, Britax-Römer Dualfix i-Size, Joie i-Spin 360

Zodpovedané
25. aug 2022

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať , ktorá z týchto sedačiek je najlepšia pokračovacia po vajíčkach.
Cybex Sirona SX2 i-Size, Britax-Römer Dualfix i-Size alebo Joie i-Spin 360.

Hľadáme autosedačky pre našich chlapcov, ktorí majú 6 mesiacov, 9 kg a 70 cm.

Ďakujem

Dobrý deň,

pre 6 mesačné deti Vám iné ako vajíčko neodporučím.

Neviem, aké máte vajíčka teraz, ani z akého dôvodu ich chcete meniť.
Do pokračovacej sedačky môže dieťa prejsť až po tom, ako bude vedieť samostatne sedieť a bude v tejto polohe aj dostatočne spevnené (minimálne 2 mesiace samostatného sedu). Následne je pri výbere autosedačky potrebné prihliadať aj na miery dieťatka, sklon sedadiel v aute a vložkové vybavenie sedačky.

Ak máte nevyhovujúce vajíčka, odporúčam pozrieť niektoré z nasledovných:

  • Klippan Dinofix - jedno z najväčších vajíčok, vydrží cca do 87cm výšky dieťaťa, prípadne aj viac, závisí od pomeru jednotlivých častí tela. Vajíčko sa dá v aute použiť s isofixovou základňou alebo je možné ho pripevniť bezpečnostným pásom auta. V prípade šikmých sedadiel sa dá vyrovnať sklon podložením vajÍčka Klippan klinom. Výhodou vajíčka sú aj variabilné výplne vo vložke, ktoré sa dajú pridať a odstrániť podľa potreby.

  • Cybex Aton S2 i-size- jedná sa o kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie.

Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

Ďalšou možnosťou pre ešte nesediace dieťa s využitím na dlhšie obdobie je Klippan Kiss 2 Plus. Ide o protismernú autosedačku s integrovaným vajíčkom, s celkovou nosnosťou do 18 kg a so základňou, ktorá sa dá upevniť v aute systémom Isofix, alebo pripútať bezpečnostným pásom auta. Vajíčko má navyše integrované kolieska a výsuvnú rukoväť, teda je možné ho prenášať ako cestovný kufor.
Autosedačku je možné kúpiť spolu so základňou.

Ak by ste neskôr vyberali pokračovaciu sedačku, záleží aj na sklone sedadiel vo Vašom aute.

  • Joie i-Spin 360 - otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg, pekne sadne aj v aute so šikmými sedadlami.

  • Britax Römer Dualfix i-Size - kvalitná, bezpečná autosedačka, otočná, s nosnosťou do 18kg, a s možnosťou jazdy v protismere až do konca nosnosti. Je vhodná len na mierny sklon sedadiel, na šikmých sedadlách hrozí pri spánku riziko padania hlavy dieťaťa smerom na hruď.

  • Cybex Sirona SX2 i-size - otočná autosedačka s nosnosťou do 18kg, a s možnosťou jazdy v protismere až do konca nosnosti. Je vhodná len na mierny sklon sedadiel, sadne skôr väčším, baculatejším deťom.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek