Cybex sirona sx2 i-size

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať, či autosedačka Cybex sirona sx2 i-size (prípadne M2) bude pasovať do auta Peugeot 301 tak, aby bábätku nepadala hlavička v protismere.

Ďakujem.

Dobrý deň,

nepíšete, pre aké veľké dieťa hľadáte sedačku.
Ak dieťatko samé nesedí aspoň dva mesiace a nemá dostatočne spevnený chrbátik, je použitie autosedačky naozaj nežiaduce, neposkytne dieťatku dostatočnú oporu ani ochranu, a má nepriaznivý vplyv na vývoj chrbtice.

V prípade, že dieťatko ešte samé nesedí a vajíčko, ktoré máte, je nevyhovujúce, odporúčam kúpu väčšieho vajíčka, ako napr. Klippan Dinofix. Vydrží cca do 87cm výšky dieťaťa, prípadne aj viac, závisí od pomeru jednotlivých častí tela. Vajíčko sa dá v aute použiť s isofixovou základňou alebo je možné ho pripevniť bezpečnostným pásom auta. V prípade šikmých sedadiel sa dá vyrovnať sklon podložením vajÍčka Klippan klinom. Výhodou vajíčka sú aj variabilné výplne vo vložke, ktoré sa dajú pridať a odstrániť podľa potreby,

alebo Cybex Aton S2 i-size. Jedná sa o kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu.
Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

Ak je už dieťa samostatne sediace, v cenovej hladine, v akej je možné kúpiť Cybex Sirona SX2 i-size alebo Cybex Sirona M2 i-Size by som volila radšej autosedačku, ktorá má vložky na vyplnenie priestoru v sedačke a poskytne istotu, že nebudete mať problém s padaním hlavy dieťaťa počas spánku, napr. Joie i-Spin 360. Je to otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg. Otočnosť autosedačky využijete najmä pri nakladaní a vykladaní dieťaťa, kedy si sedačku natočíte smerom k sebe a následne otočíte do protismeru. Obsahuje dobre riešené vložky a vie vyrovnať sklon aj na šikmých sedadlách.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek