Do akého veku sa dá voziť v protismere?

Zodpovedané
16. jan 2020

Dobrý deň,

už dlhšie hľadám autosedačku, no vôbec sa neviem zorientovať. Syn má 10 mesiacov, 9 kg, 75 cm a momentálne sa vozí v protismernej autosedačke zn. Chicco. Mám však problém s bezpečnostným pásom, ktorý ju upevňuje.

Kvôli mojim zdravotným problémom nedokážem syna pohodlne preložiť ponad ten pás a usadiť ho. Pás prechádza stredom sedačky (asi ako na všetkých bez isofixu) a výrazne mi obmedzuje možnosti pohodlného usadenia.

Akú sedačku mám hľadať?

Má byť otočná a s Isofixom?

Alebo mám radšej vydržať a potom kúpiť kvalitnú sedačku v smere jazdy?

Do akého veku sa dá voziť v protismere?

Zákonné minimum 15 mesiacov poznám, ale aká je realita vzhľadom na veľkosť/tvar/typ autosedačiek

Viete výhody/nevýhody rôznych typov autosedačiek?

Radi by sme investovali do 300 eur.

Ďakujem

Dobrý deň,

sú aj autosedačky, ktoré umožňujú voziť v protismere až do 25 kg váhy dieťaťa. Bežne sa tak vozia deti (napr. v severských krajinách ale už aj u nás) až do 4 a viac (5 aj 6) rokov. Tam ale treba mať protismerku do 25 kg a ideálne aj takú ktorá sa dá umiestniť aj ďalej od operadla aby malo dieťa priestor na nohy.

Ak máte záujem voziť v protismere dlhšie, môžem odporučiť autosedačku Britax-Römer Max-Way alebo Britax-Römer Max-Way Plus (plus je jemne nad 300 eur a má pridanú bočnú ochranu, obyčajná niečo pod 300). Je čisto protismerná sedačka v kategórii 9 - 25 kg. Pás nejde poza sedačku ale popod nohy dieťaťa - pozrite inštalačné videá - takže až tak nezavadzia.

Autosedačka Britax Römer Max-Way

Autosedačka Britax Römer Max-Way sa prispôsobuje meniacim sa potrebám rastúceho dieťaťa.

Autosedačka Britax Römer Max-Way Plus

Autosedačka Britax Römer Max-Way Plus je vhodná pre deti od 9 kg do 25 kg v polohe proti smeru jazdy.

Ak chcete otočnú (neskôr možnosť otočenia do smeru jazdy) volila by som možno niečo s Isofixom. Napríklad Joie Spin 360 GT. Stojí do 300 eur (tu možno oceníte aj otáčanie autosedačky k dverám pre pohodlné nakladanie a vykladanie dieťaťa).

Autosedačka Joie Spin 360 GT

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Spin 360 GT je pre deti od narodenia do 18 kg. Je možné ju používať po i proti smeru jazdy. Upevnenie pomocou Isofixu.

Nevýhoda Isofixovej autosedačky je tá, že ak máte v aute príliš veľký sklon sedadiel, môže dieťatku aj v nasklopenejšej polohe padať pri spánku hlava.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute