Doplnenie predošlej otázky - čisto protismerná sedačka

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

ďakujem vám veľmi pekne za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Chcela by som sa ešte spýtať, či je dostatočne bezpečné upevnenie protismerky pásom. Prípadne či je nejaký rozdiel v bezpečnosti. Vajíčko upevňujeme na Isofix.
Keby sme chceli čisto protismernú autosedačku na upevnenie isofixom, v akých cenách sa pohybujú?
Polohovanie na spánok je možné aj v sedačkách na pás, aj v sedačkách na Isofix ?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sedačku upevníte podľa návodu, je pripevnenie bezpečnostným pásom rovnako bezpečné ako pripevnenie na Isofix.

Protismerné autosedačky, ktoré sa v aute upevňujú systémom Isofix, a úspešne prešli plus Testom, sú nasledovné:

  • Graco Ascent - protismerná autosedačka s nosnosťou do 19kg, polohovateľná do 6 pozícií sklonu. Do auta sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne Graco IsoFamily. Je vhodná aj do áut so šikmým sklonom sedadiel.

  • Joie i-Prodigi Signature je protismerná autosedačka s pripojením na Isofix. Nosnosť do 22,5kg, použitie 5 bodových integrovaných pásov do 22,5kg, na výšku vydrží do 125cm. Polohovateľná, vhodná do áut s rovnými, príp. mierne šikmými sedadlami.

  • Axkid One je protismerná autosedačka s pripojením na Isofix. Nosnosť do 23kg, použitie 5 bodových integrovaných pásov do 23kg, na výšku vydrží do 125cm. Výškové obmedzenie pri autosedačkách je orientačné, samozrejme závisí od pomeru jednotlivých častí tela u daného dieťaťa. Jej výhodou je regulovateľné miesto na nohy aj polohovateľnosť. Sadne aj na šikmé sedadlá.

Na trhu sú v ponuke aj protismerné autosedačky s pripojením na Isofix, ktoré sú otočné, s nosnosťou do 18/19kg:

  • BeSafe iZi Twist i-Size - polohovateľná sedačka, otočná do strán, s pripojením na Isofix s unikátnou základňou, ktorá v každom automobile vyrovná sklon sedadiel. Viacdielna vložka poskytne variabilitu pri správnom usadení dieťatka. Sedačka je využiteľná len v protismere, s nosnosťou do 18 kg.

  • Nuna NORR - otočná autosedačka s nosnosťou do 18,5kg, s kvalitným poťahom. V balení nájdete aj náhradný poťah. V aute sa upevňuje na systém Isofix, je možné ju používať len v protismere. Dobre sadne do auta s miernym sklonom sedadiel.

  • Britax Römer Swingfix i-Size protismerná, polohovateľná autosedačka do 18kg. Možnosť otočenia do strán, súčasťou je aj zmenšovacia vložka. Vhodná do áut s rovnými sedadlami, príp. len miernym sklonom sedadiel.

Joie i-Spin Safe - protismerná, otočná autosedačka do 19kg, polohovateľná, s dobre riešenou zmenšovaciu vložkou. Pekne vyrovná sklon aj na šikmých sedadlách.

Všetky uvedené autosedačky je možné polohovať aj po inštalácii sedačky. Protismerné autosedačky, ktoré sa v aute upevňujú bezpečnostným pásom auta, majú nastavenie polohy možné len pred inštaláciou (sú ale aj výnimky, ako napr. BeSafe Stretch ).

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek