Je autosedačka Meggy bezpečná pre 9 mesačné dieťa?

Zodpovedané
7. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky značky Meggy.

Je to bezpečná autosedačka?

Priložená brožúrka udáva, že je od váhy 9 - 36 kg, teda od cca 9 mesiacov do cca 11 rokov. Mne sa však nezdá vhodná pre 9 mesačne dieťa.

Ďakujem

Dobrý deň,

zdá sa Vám správne, že nie je absolútne vhodná. Je to z niekoľkých dôvodov:
1. Je v smere jazdy - 9 mesačné dieťa ešte nutne potrebuje cestovať v protismere jazdy. To prečo je to dôležité som rozpísala tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...
2. Je veľkého váhového rozpätia. - jedna autosedačka nemôže byť dobrá aj bábätku aj 11-12 ročnému dieťaťu. Takéto autosedačky odporúčam pre deti veku 2 roky a viac.
3. Je to no name lacná autosedačka bez akýchkoľvek doplnkových testov (ADAC, OAMTC). Spĺňa len normové testy normy ECE R44, ktorá okrem toho, že vôbec netestuje bočný náraz, jej kritériá sú nastavené veľmi nízko a benevolentne.

Pre 9 mesačné dieťa pozerajte kategóriu 0 - 18 kg, alebo i-size obojsmerné (zn. Cybex, Britax Römer, Joie, Maxi Cosi, BeSafe). Alebo čisto protismerné na vozenie v protismere kľudne aj do 4 rokov (Axkid, Klippan).

Autosedačka Axkid Grow Isofix

Autosedačka Axkid Grow Isofix rastie s dieťaťom, pretože spolu s ním sa zvyšuje chrbtová opierka a rozširujú sa bočnice. So zatiahnuteľnými Isofixovými konektormi máte istotu, že sedačka vždy bezpečne drží na mieste.

Autosedačka Axkid Move

Autosedačka Axkid Move je určená proti smeru jazdy a to pre deti od 9 do 25 kg (cca do 125 cm výšky dieťaťa alebo 6 rokov). Vďaka svojmu inovatívnemu vzhľadu zaberie sedačka v aute veľmi málo miesta a môže byť nasadená na sedadlo aj pre veľmi malé deti, ktoré nepotrebujú veľa miesta na nohy.

Autosedačka Klippan Opti 129

Autosedačka Klippan Opti 129 je fínska značka rastúcej autosedačky pre deti od 61 - 125 cm a do maximálnej váhy 32 kg. Existuje možnosť dokúpiť si letný poťah a držiak na pitie. Autosedačka je umiestnená proti smeru jazdy. Tento spôsob cestovania je 5x bezpečnejší ako cestovanie po smere jazdy. Možno zakúpiť vo farbách Freestyle, Šport a Sunset.

Autosedačka Klippan Wego

Autosedačka Klippan Wego je Isofixová autosedačka pre deti od 15 - 36 kg (kategória II a III). Klippan je fínskou značkou. Autosedačka sa dá zakúpiť bez Isofixu ako Klippan ES06 v lacnejšom prevedení.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute