Je bezpečná autosedačka Britax-Römer KING II (9-18kg)?

Zodpovedané
15. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nami vybratej autosedačky.

Je bezpečná autosedačka Britax-Römer KING II (9-18kg)?

Je vhodná na časté jazdy?

Ďakujem

Dobrý deň,

škoda, že nepíšete vek dieťatka. Ak má dieťatko menej ako 15 mesiacov, nie je bezpečné voziť ho v autosedačke v smere jazdy, čiže aj v tejto Britax Römer KING ll.

Autosedačka Britax Römer KING ll

Autosedačka Britax Römer KING je sedačka pre deti od 9 mesiacov do 4 rokov (9 - 18 kg). Má integrovanú bočnú a čelnú ochranu pre bezpečnejšiu jazdu. Viac polôh sklápania zabezpečuje pohodlnú cestu spiacemu dieťaťu. Sedačka bola testovaná spoločnosťou ADAC (ADAC Online 06/2016) s hodnotením "DOBRÉ" a známkou 2,3.

Ak má dieťatko viac ako 15 mesiacov a trváte na jazde v smere jazdy (odporúčam zotrvať čo najdlhšie v protismere, viac info tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...). Potom z tých lacnejších a bez Isofixu je obstojná, testy ale nie sú najlepšie.

Ak chcete voziť ešte v protismere, alebo ide o dieťatko mladšie pozrite kategóriu 0 - 18 kg (bezisofixová Joie Steadi a isofixové Joie Spin 360, Joie i-Spin Safe, Cybex Sirona S i-Size, Cybex Sirona M2 i-Size, Cybex Sirona Z i-Size, Britax-Römer Dualfix M i-Size, Maxi-Cosi Pearl Pro i-Size).

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Autosedačka Joie Spin 360

Autosedačka Joie Spin 360 uľahčí nastupovanie a vystupovanie malého pasažiera a zároveň umožní cestovanie po i proti smeru jazdy.

Autosedačka Joie i-Spin Safe

Autosedačka Joie i-Spin Safe je protismerná varianta autosedačky i-Spin 360. Zachováva výhody tohto modelu, ale zároveň kladie ešte väčší dôraz na bezpečie dieťaťa.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size je určená pre deti do 18 kg. Nemožno ju použiť bez Isofixovej základne. Základňu Cybex Base Z je potrebné dokúpiť.

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size je vhodná pre deti od 61 do 105 cm. Orientovaná v smere jazdy pre výšku 76 - 105 cm. Orientovaná proti smeru jazdy pre výšku 61 - 105 cm. Vďaka rotácii o 360 ° možno autosedačku použiť v oboch smeroch. A vďaka bočnému natáčania k dverám auta je usadenie a pripútanie dieťaťa veľmi jednoduché.

Autosedačka Maxi-Cosi Pearl Pro i-Size

Autosedačka Maxi-Cosi Pearl Pro i-Size je určená pre deti od 6 mesiacov do 4 rokov (do 18 kg, od 67 do 105 cm). Do vozidla sa pripevňuje s pomocou samostatne predávanej základne Maxi-Cosi 3wayFix alebo Maxi-Cosi FamilyFix One i-Size.

Z 9 - 18 kg (v smere jazdy) ak nemáte Isofix, tak Britax Römer KING ll je ok. A ak máte, zvoľte radšej Britax-Römer Safefix plus alebo Britax-Römer Trifix 2 i-Size (ten ale vyžaduje aj Top Tether - musíte ho mať v aute).

Autosedačka Britax Römer Safefix plus

Autosedačka Britax Römer Safefix plus je testovaná podľa noriem Európskej únie.

Autosedačka Britax Römer Trifix 2 i-Size

Autosedačka Britax Römer Trifix 2 i-Size je určená pre deti od 76 - 105 cm. Obsahuje pokročilé bezpečnostné funkcie, s ktorými je dieťa dobre chránené.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute