Je lepšia autosedačka Concord Ultimax 3 alebo Maxi Cosi Tobi?

Zodpovedané
9. mar 2020

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre ročnú dcéru do auta s Isofixom.

Je lepšia autosedačka Concord Ultimax 3 alebo Maxi Cosi Tobi?

Na čo je nutné dbať, ak pozerám po používanej autosedačke?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pre ročné dieťa z týchto dvoch je určite viac vhodnejšia Concord Ultimax.3 ako Maxi-Cosi Tobi. A to z toho dôvodu, že je obojsmerná. Ročné dieťa ešte fyzicky nie je pripravené na jazdu v smere jazdy, minimálna hranica pre jazdu v smere jazdy je 15 mesiacov, ideál sú aspoň 2 roky a kľudne aj dlhšie.

Autosedačka Concord Ultimax.3

Autosedačka Concord Ultimax.3 je vhodná pre deti od narodenia do 18 kg.

Autosedačka Maxi-Cosi Tobi

  1 skúsenosť

Autosedačka Maxi-Cosi Tobi je určená pre deti od 9 mesiacov do 4 rokov (od 9 do 18 kg, do 105 cm). Do vozidla sa pripevňuje s pomocou trojbodového bezpečnostného pásu.

Viac o tom, prečo je to bezpečnejšie som písala v odpovedi na túto otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Avšak ani táto nie je úplne ideálna, pretože umožňuje jazdu proti smeru jazdy len do 13 kg váhy dieťaťa a to má veľa detí už okolo toho roka (škoda, že nepíšete koľko váži dcérka).

Vám by som odporúčala hľadať niečo v kategórii 0 - 18 kg, alebo i-size obojsmernú s možnosťou protismeru do 18 kg (samozrejme sa dá ale otočiť do smeru skôr).

Napríklad Cybex Sirona M2 i-Size, Cybex Sirona S i-Size, Britax-Römer Dualfix M i-Size, Maxi-Cosi Pearl Pro i-Size, Joie i-Spin Safe, Joie i-Anchor Advance.

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size je vhodná pre deti od 61 do 105 cm. Orientovaná v smere jazdy pre výšku 76 - 105 cm. Orientovaná proti smeru jazdy pre výšku 61 - 105 cm. Vďaka rotácii o 360 ° možno autosedačku použiť v oboch smeroch. A vďaka bočnému natáčania k dverám auta je usadenie a pripútanie dieťaťa veľmi jednoduché.

Autosedačka Maxi-Cosi Pearl Pro i-Size

Autosedačka Maxi-Cosi Pearl Pro i-Size je určená pre deti od 6 mesiacov do 4 rokov (do 18 kg, od 67 do 105 cm). Do vozidla sa pripevňuje s pomocou samostatne predávanej základne Maxi-Cosi 3wayFix alebo Maxi-Cosi FamilyFix One i-Size.

Autosedačka Joie i-Spin Safe

Autosedačka Joie i-Spin Safe je protismerná varianta autosedačky i-Spin 360. Zachováva výhody tohto modelu, ale zároveň kladie ešte väčší dôraz na bezpečie dieťaťa.

Autosedačka Joie i-Anchor Advance

Autosedačka Joie i-Anchor Advance poskytuje ochranu až do 4 rokov dieťaťa. Možno ju upútať po i proti smeru jazdy.

Pri kúpe z druhej ruky by som hľadela na vek autosedačky, ten by nemal byť viac ako pár rokov. Autosedačky majú spravidla životnosť tak 5 - 6 rokov (okrem tých vo vyšších váhových kategóriách), čiže staršiu ako sú 2-3 roky by som nekupovala.
Ďalej si overte, že autosedačka nebola pri nehode (ani prázdna), vyzdvihnite si ju osobne, dajte si ju pred vami vyzliecť z poťahu a skontrolujte vizuálne, či nič nie je prasknuté ani zlomené.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute