Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je lepšia autosedačka Concord Ultimax 3 alebo Maxi Cosi Tobi?

Zodpovedané
Autosedačky ConcordAutosedačky Maxi-CosiVýber autosedačky
9. mar 2020

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre ročnú dcéru do auta s Isofixom.

Je lepšia autosedačka Concord Ultimax 3 alebo Maxi Cosi Tobi?

Na čo je nutné dbať, ak pozerám po používanej autosedačke?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pre ročné dieťa z týchto dvoch je určite vhodnejšia Concord Ultimax 3 z toho dôvodu, že je obojsmerná. Ročné dieťa ešte fyzicky nie je pripravené na jazdu v smere jazdy, minimálna hranica pre jazdu v smere jazdy je 15 mesiacov, ideál sú aspoň 2 roky a kľudne aj dlhšie.

Viac o tom, prečo je to bezpečnejšie som písala v odpovedi na túto otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Avšak ani táto nie je úplne ideálna, pretože umožňuje jazdu proti smeru jazdy len do 13 kg váhy dieťaťa a to má veľa detí už okolo toho roka (škoda, že nepíšete koľko váži dcérka).

Vám by som odporúčala hľadať niečo v kategórii 0-18 alebo i-size obojsmernú s možnosťou protismeru do 18 kg (samozrejme sa dá ale otočiť do smeru skôr).

Napríklad Cybex Sirona, Britax Romer Dualfix, Maxi Cosi 2way Pearl alebo Pearl Pro, Joie Spin alebo i-Spin, Joie i-anchor Advance.

Pri kúpe z druhej ruky by som hľadela na vek autosedačky, ten by nemal byť viac ako pár rokov - autosedačky majú spravidla životnosť tak 5-6 rokov (okrem tých vo vyšších váhových kategóriách), čiže staršiu ako sú 2-3 roky by som nekupovala. Ďalej si overte, že autosedačka nebola pri nehode (ani prázdna), vyzdvihnite si ju osobne, dajte si ju pred vami vyzliecť z poťahu a skontrolujte vizuálne, či nič nie je prasknuté ani zlomené.


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute