Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je lepšia autosedačka Cybex alebo Recaro pre 1,5 ročné dieťa?

Zodpovedané
22. sep 2021

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre 9 kg dieťa, ktoré sa ešte vozí vo vajíčku.

Uvažujeme nad autosedačkami značiek Cybex alebo Recaro.

Je dobré, aby mala autosedačka pultík?

Mala by byť 5 bodová?

Ktorú nám odporúčate?

Rozmýšľali sme nad sedačkou kategórie 9 - 36 kg, ale vraj je lepšie vybrať menšie rozmedzie.

Ďakujem

Dobrý deň,

z hľadiska bezpečnosti sú obidve autosedačky v poriadku. Bolo by vhodné vedieť, ktorý konkrétny model myslíte.

Čo sa týka pultíkových autosedačiek, niektoré deti (hlavne staršie) si na pultík dlhšie zvykajú. Dôležité je, aby hlavička dieťatka dobre sedela v hlavovej opierke (záleží koľko meria Vaše dieťatko). Ale myslím si, že pokiaľ je dieťatko ešte vo vajíčku, tak pultíková autosedačka by bola veľká.

Po vajíčku by som išla do autosedačiek kategórie i-Size (do 105 cm):


Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).


Autosedačka Joie i-Spin 360 E

Autosedačka Joie i-Spin 360 E sa od verzie i-Spin 360 odlišuje len tým, že neobsahuje delenú vnútornú vložku. Je teda vhodná až pre samostatne sediace deti.


Autosedačka Britax-Römer DUALFIX M i-SIZE

Autosedačka Britax-Römer DUALFIX M i-SIZE je vhodná pre deti od 61 do 105 cm. Orientovaná v smere jazdy pre výšku 76 - 105 cm. Orientovaná proti smeru jazdy pre výšku 61 - 105 cm. Vďaka rotácii o 360 ° možno autosedačku použiť v oboch smeroch. A vďaka bočnému natáčania k dverám auta je usadenie a pripútanie dieťaťa veľmi jednoduché.

Pokiaľ by ste i-Size autosedačku nechceli, tak by boli vhodné autosedačky napríklad:

Autosedačka BeSafe iZi Plus X1

Autosedačka BeSafe iZi Plus X1je nasledovníkom modelu iZi Plus, ktorá je obohatená o viac vypolstrovanou odnímateľnou vložku a vylepšený SIP + (zvýšenie bezpečnosti pri bočnom náraze o 20%, zmenšená vzdialenosť k dverám auta, jednoduché pripevnenie k boku autosedačky proti dverám). Sedačka rastie s dieťaťom cca do 5 rokov.


Autosedačka Joie Stages Isofix

Autosedačka Joie Stages Isofix je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.


Prajeme šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂


Simonka
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk