Je pre syna bezpečnejšia autosedačka 9 - 36 kg alebo 15 - 36 kg?

Zodpovedané
7. mar 2020

Dobrý deň,

syn bude mať v lete 4 roky. Teraz má 97,5 cm a 15 kg. Doteraz mal autosedačku 9 - 18 kg. Tú ale o 2 mesiace posuniem dcére.

Je pre syna bezpečnejšia autosedačka 9 - 36 kg alebo 15 - 36 kg?

Vopred ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Váš syn ešte nespĺňa výškový limit pre kategóriu 15 - 36 kg (treba aspoň 100 cm). Vybrala by som mu určite ešte kategóriu 9 - 36 kg (ak máte Isofix aj Top Tether, tak Britax-Römer Advansafix IV R alebo Joie Bold. Ak Top Tether alebo Isofix nemáte, pozrite Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT. Vždy je ale ideálne (ak je to možné) autosedačku pred kúpou vyskúšať.

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R bola vyvinutá tak, aby deti od 9 do 36 kg mohli cestovať bezpečne a pohodlne. Ako dieťa rastie, môžete vďaka funkcii FLIP & GROW prepnúť z integrovaného 5 bodového pásu sedačky na trojbodový bezpečnostný pás.

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

Nepíšete aká stará je dcérka ale do 15 mesiacov by som dieťatko určite nedávala do smeru jazdy do kategórie 9 - 18 kg. Je to nutné minimum na vozenie dieťatka v smere jazdy. Ideál je 2 roky a viac.
Viac som sa o tejto téme rozpísala tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Takže možno skúste zvážiť nechať syna ešte v tej 9 - 18 kg, ktorú má a dcére kúpiť obojsmernú autosedačku v kategórii 0 - 18 kg (ideálne takú, ktorá má protismer možný dlhšie ako do 13 kg). Môžete sa inšpirovať tu v poradni, rozoberala som to tam niekoľkokrát.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute