Je rozdiel medzi autosedačkou Joie Spin 360 a Joie i-Spin 360?

Zodpovedané
7. apr 2020

Dobrý deň,

naše 15 mesačné dieťa vozíme ešte vo vajíčku Cybex. Váži 8 kg a je drobnejšej postavy. Chceli by sme však objednať autosedačku pre jej väčšie pohodlie.

Na Vaše odporúčanie mám v užšom výbere aj autosedačku Joie Spin 360 (model z roku 2020), ktorá má skvelé funkcie, Isofix a dokonca rotáciu. Stojí okolo 250 eur.

V čom sa odlišuje táto autosedačka od modelu Joie i-Spin 360?

Je na trhu podobná sedačka v cenovej relácii okolo 250 eur od značky Britax?

Vopred ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

sú 2 hlavné rozdiely medzi autosedačkami Joie Spin 360 a Joie i-spin:

Joie Spin 360 nemá pridanú bočnú ochranu (mala ju Joie Spin 360 GT, ale tá sa už nevyrába, keďže ju nahradila i-spin) a spĺňa starú normu ECE R44 (táto má menej prísne testy a netestuje autosedačky na bočný náraz).

Autosedačka Joie Spin 360

Autosedačka Joie Spin 360 uľahčí nastupovanie a vystupovanie malého pasažiera a zároveň umožní cestovanie po i proti smeru jazdy.

Autosedačka Joie Spin 360 GT

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Spin 360 GT je pre deti od narodenia do 18 kg. Je možné ju používať po i proti smeru jazdy. Upevnenie pomocou Isofixu.

Joie i-Spin Safe - má pridanú bočnú ochranu a spĺňa najnovšiu normu ECE R129 (i-size - táto má prísnejšie testy a testuje autosedačky aj na bočný náraz).

Autosedačka Joie i-Spin Safe

Autosedačka Joie i-Spin Safe je protismerná varianta autosedačky i-Spin 360. Zachováva výhody tohto modelu, ale zároveň kladie ešte väčší dôraz na bezpečie dieťaťa.

Od Britax v tejto kategórii (0 - 18 kg) existuje len Britax-Römer Dualfix 2 R a Britax-Römer DUALFIX M i-SIZE. Obe však sú vo vyššej cenovej relácii.

Autosedačka Britax Römer Dualfix 2 R

Autosedačka Britax Römer Dualfix 2 R je najviac flexibilnou voľbou pre dieťa od narodenia do 4 rokov (105 cm). Sedačka s možnosťou otočenia o 360 stupňov ponúka rodičom i deťom maximálny komfort. Možno ju inštalovať po i proti smeru jazdy.

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size je vhodná pre deti od 61 do 105 cm. Orientovaná v smere jazdy pre výšku 76 - 105 cm. Orientovaná proti smeru jazdy pre výšku 61 - 105 cm. Vďaka rotácii o 360 ° možno autosedačku použiť v oboch smeroch. A vďaka bočnému natáčania k dverám auta je usadenie a pripútanie dieťaťa veľmi jednoduché.

Joie i-spin má aj verziu E (Joie i-Spin 360 E), ktorá nemá novorodeneckú vložku a oproti i-spin je o niečo lacnejšia (stojí okolo 330 eur) avšak momentálne je problém ju zohnať (kvôli korone).

Autosedačka Joie i-Spin 360 E

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie i-Spin 360 E sa od verzie i-Spin 360 odlišuje len tým, že neobsahuje delenú vnútornú vložku. Je teda vhodná až pre samostatne sediace deti.

Do 350 eur sa dá zohnať aj Cybex Sirona S i-Size.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute