Kiddy phoenixfix 3

Zodpovedané
2. feb 2023

Dobrý deň,

máte nejaké skúsenosti s touto sedačkou? Ak áno, aké?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, pre aké dieťa hľadáte autosedačku, ani do akého auta.

Osobne Kiddy Phoenixfix 3 neodporúčam. Okrem toho, že je to sedačka v smere jazdy, dieťa je v nej pripevnené prostredníctvom pultíka. Napriek tomu, že v ADAC testoch (ktoré testujú na koľajniciach a len priamy čelný náraz) dopadli pultíkové autosedačky výborne, EuroNCAP (renomovaná britská firma testujúca autá, ktorá testuje tak ako naozaj zrážka prebieha, nie na koľajniciach a aj šikmý čelný náraz) zistil nedostatky týchto autosedačiek - dieťa z autosedačky úplne vyletelo alebo tlak pultíku na brucho bol nad povolené limity. Viac sa dočítate tu:

http://www.petsvestek.cz/2016/02/nebezpeci-auto...

Ak vyberáte pokračovaciu sedačku pre dieťa, ktoré vyrástlo z vajíčka, odporúčam vyberať z kategórie čisto protismerných, príp. obojsmerných autosedačiek, a jazdu v protismere využívať maximálne moźnú dobu.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek