Ktorá z mnou vybratých otočných autosedačiek je najlepšia?

Zodpovedané
2. feb 2022

Dobrý deň,

hľadám autosedačku s Isofixom, použiteľnú aj v protismere a otočnú o 360°. Rozpočet do 350 eur.

Páči sa mi:

  • Zopa Spinfix 2022
  • Petite&Mars Reversal II Isofix Stone Air 2022
  • Zopa Protect i-Size 2022
  • Cybex Sirona S2 i-Size2 022

V akom poradí a prečo by ste si vybrali mnou vymenované autosedačky?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by vhodné vedieť aj pre aké dieťatko autosedačku chcete (koľko meria, váži, vek).

Z vyššie vymenovaných by som ako prvú zvolila Cybex Sirona S2 i-Size.
Výhody:

  • Energy Reduction Technology - znižuje zaťaženie krku pri čelnom náraze o 20%,
  • L.S.P systém - bočná ochrana absorbujúca energiu nárazu,
  • 12 pozícií nastavenia opierky hlavy,
  • cestovanie v protismere do 105 cm.

Ako druhá by bola Zopa Protect i-Size.
Výhody:

  • opierka hlavy plnená kvalitným expandovaným polypropylénom EPP a PU penou - maximálna ochrana proti bočnému nárazu,
  • 5 polôh pre protismer a 5 polôh v smere jazdy,
  • novorodenecká vložka (v prípade menších detí),
  • cestovanie v protismere do 105 cm.

Autosedačka Zopa Protect i-Size

Autosedačka Zopa Protect i-Size je vhodná pre deti od narodenia až do 4 rokov (40 - 105 cm). Montáž autosedačky sa vykonáva pomocou opornej nohy a Isofixu. Rodičia ocenia aj možnosť otáčania o 360°.

Tretia Zopa Spinfix.
Výhody:

  • kvalitný vystužený korpus - obstála v náročných testoch nielen čelného, ​​ale aj bočného nárazu,
  • novorodenecká vložka,
  • umožňuje cestovanie v protismere až do 105 cm.

Autosedačka Zopa Spinfix

Autosedačka Zopa Spinfix rozšírila portoflio I-Size modelov značky Zopa. Obstála v náročných testoch nielen čelného ​​a aj bočného nárazu.

A štvrtá Petite&Mars Reversal II Isofix.
Výhody:

  • 4 možnosti naklápania,
  • 7 pozícií opierky hlavy,
  • novorodenecká vložka.

Autosedačka Petite&Mars Reversal II Isofix

Autosedačka Petite&Mars Reversal II Isofix - rodič si sám zvolí, či dieťa pocestuje v smere jazdy alebo proti bez toho, aby musel odmontovať základňu. Je určená pre deti do 18 kg (cca do 4 rokov).

K Petite&Mars Reversal II Isofix by som však napísala, že tieto autosedačky nie sú testované čo sa týka bezpečnosti ako predošlé tri. A ani použité materiály nie sú tak kvalitné ako pri autosedačkách známejších, kvalitnejších a bezpečnejších značiek.

Odporúčam Vám do Vášho finančného stropu pozrieť ešte tieto autosedačky:

Autosedačka Joie i-Spin 360

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie i-Spin 360 je sedačka, ktorá sa dá použiť v smere a proti smeru jazdy. Pre použitie proti smeru jazdy - od narodenia až do výšky 105 cm. A pre použitie v smere jazdy od veku 15 mesiacov (min. 76 cm výšky) do výšky 105 cm.

Autosedačka Graco Turn2Me

Autosedačka Graco Turn2Me umožňuje voziť dieťa proti smeru jazdy až do hmotnosti 18 kg (približne do 4 rokov). Vďaka Isofixu zaberie inštalácia len niekoľko sekúnd.

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.