Lacná druhá autosedačka

Zodpovedané
30. máj 2022

Dobrý deň,

synovi sme sa ako pokračovaciu autosedačku rozhodli kúpiť Joie I-spin 360, a teraz hľadáme autosedačku do auta k starým rodičom.
Otec má momentálne auto Kia Stonic, určite má aj ISOFIX, ale o pár rokov už môže mať iné (ale stále s ISOFIXOM). Chcela by som autosedačku, ktorá vydrží naozaj dlhé obdobie vozenia, ale zároveň nie je veľmi drahá, keďže to nebude primárna autosedačka. Nepredpokladám, že v nej budú voziť deti na dlhé vzdialenosti a nejako často, ale rodičia majú už 4 vnúčatá (najstaršie má 2 roky, najmladšie pár týždňov, ale žijú v zahraničí) a autosedačka by sa im zišla, aby sme nemuseli stále prehadzovať našu.
Bola by som rada, ak by autosedačka bola otočná, teda aj do protismeru, a aby bola bezpečná.

Vyhovovala by nejaká autosedačka z kategórie 9-36?

Teoreticky by mohla byť autosedačka aj z druhej ruky?

Ďakujem

Dobrý deň,

na takéto príležitostné vozenie, ak by bola autosedačka využívaná aj viacerými, vekovo a mierami rozdielnymi deťmi, je dobrou voľbou Joie Every Stage FX. Dá sa inštalovať v protismere jazdy do 18kg, kedy sa v aute upevňuje bezpečnostným pásom auta. V smere jazdy ju viete napolohovať do 4 polôh, pripevnenie v aute je možné pomocou systému Isofix a Top Tetheru, alebo bezpečnostným pásom auta. Má množstvo výplní pre pohodlnú jazdu v každom veku.

Pri kúpe autosedačky z druhej ruky je potrebné skontrolovať, či:

  • autosedačka obsahuje všetky vložky a chrániče,
  • správne fungujú všetky mechanizmy (polohovanie, otáčanie, uťahovanie pásov),
  • autosedačka nebola búraná,
  • nie je autosedačka po životnosti.

Keďže poškodenie autosedačky pri prípadnej nehode je takmer nemožné skontrolovať voľným okom, lepšie je kupovať sedačku od niekoho, koho poznáte a môžete mu dôverovať.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek