Máme kúpiť otočnú autosedačku len do 18 kg a neskôr 15 - 36 kg, alebo hneď kúpiť do 25 kg?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

plánujeme prejsť z vajíčka na ďalšiu autosedačku, najlepšie otočnú. Oslovila nás Joie i-spin 360 alebo i-spin grow. Nevieme sa rozhodnúť, čo bude pre nás celkovo výhodnejšie.

Máme kúpiť zatiaľ len do 18 kg a potom sa poobzerať po 15 - 36 kg, alebo hneď kúpiť do 25 kg?

Rozmýšľame nad tým aj preto, že sedačky by následne mohol podediť napr. mladší súrodenec.

Viete poradiť aj iné značky otočných autosedačiek?

Ďakujem

Dobrý deň

Joie i-Spin 360 - otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg. 5 bodové integrované pásy má taktiež až do 19kg a dokáže vyrovnať sklon aj na šikmých sedadlách.

Joie i-Spin Grow je výborná voľba, ak máte v aute Top Tether. Jedná sa o kvalitnú obojsmernú sedačku, otočnú, s pripojením na systém Isofix aj Top tether súčasne. Sedačka je čisto protismerná až do minimálnej výšky dieťaťa 100 cm (alebo maximálnej váhy 18,5kg), následne sa ešte dá využiť v smere jazdy až do 25 kg. 5 bodové integrované pásy má do 18,5kg, potom už je potrebné dieťa pútať bezpečnostným pásom auta, a na šikmých sedadlách má trošku horší sklon.

Pri výbere autosedačiek veľa závisí aj od mier dieťatka, aby sa mu v sedačke pohodlne sedelo a zároveň bolo dostatočne chránené, ako aj od sklonu sedadiel v aute.

Z kvalitných a bezpečných autosedačiek môžem ešte odporučiť:
Nuna Prym je polohovateľná, otočná autosedačka s nosnosťou do 18,5 kg. Je obojsmerná. Jej plusom sú aj stupačiky na nohy, ak dieťa cestuje v smere jazdy. V balení nájdete aj náhradný poťah. Pekne sadne na mierne šikmé sedadlá.

Maxi-Cosi Mica Pro Eco i-Size je polohovateľná, otočná autosedačka s nosnosťou do 18kg. Obojsmerná, s možnosťou protismeru do 18kg. Poťah sedačky je vyrobený zo 100% recyklovateľných materiálov, ventilácia ClimaFlow pre vyššie pohodlie dieťatka.

Na veľmi šikmé sedadlá je najlepšou voľbou BeSafe iZi Turn i-Size. Je to polohovateľná a otočná sedačka s pripojením na Isofix s unikátnou základňou, ktorá v každom automobile vyrovná sklon sedadiel. Viacdielna vložka poskytne variabilitu pri správnom usadení dieťatka. Sedačka je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť 18 kg.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek