Otočná autosedačka do 250,-€

Zodpovedané
14. jan 2023

Pekný deň,

prosím o radu.

Za pár mesiacov mám v plane kúpiť pre synčeka novú autosedačku. Sedí sám, má 10mesiacov, 10kg a cca 73cm.

Auto máme Kia Ceed 2013 a Toyota Yaris 2003 všetko na isofix, najviac ale bude používaná v Kii.
Hľadám najlepšie 360° otočnu a isofix, do tých 250€, nájde sa niečo?

Poprípade ak sa nič za tu cenu nenájde, tak bez otáčania.

Ďakujem😊

Dobrý deň,

najlacnejšia autosedačka, ktorá dobre sadne na sklon sedadiel vo Vašich autách a je aj vybavená zmenšovacími vložkami, aby nemal synček okolo seba veľa priestoru, je Joie i-Spin 360. Otočná autosedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg.

Z cenovo lacnejších alternatív odporúčam Graco Ascent. Je to protismerná autosedačka s nosnosťou do 19kg, polohovateľná do 6 pozícií sklonu. Do auta sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne Graco IsoFamily. Je vhodná aj do áut so šikmým sklonom sedadiel, ideálne by bolo vyskúšať si ju pred kúpou priamo v aute. Jej bezpečnosť je potvrdená úspešným Plus Testom (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).

V prípade, že hľadáte autosedačku, ktorú je možné upevniť v oboch smeroch, možnosťou je Joie Stages Isofix. Je polohovateľná, má 7 polôh v oboch smeroch. Protismer je možné využiť do 18 kg, tak ako aj 5 bodové zapínanie. V smere jazdy má nosnosť 25 kg. Spolu so zdvíhaním hlavovej opierky do výšky sa aj jemne rozširuje v ramenách.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek