Otočná autosedačka pre 1,5 ročné dieťa

Zodpovedané
1. dec 2022

Ahoj,

hľadám otočnú autosedačku pre 1,5 ročné dieťa (10kg, 80cm) aj so základňou.
Mám Hyundai I30.

Spĺňa tieto požiadavky a bezpečnosť sedačka Maxi Cosi Mica?

Ďakujem

Ahoj,

nie, túto sedačku neodporúčam.

Maxi-Cosi Mica je autosedačka, ktorá sa prostredníctvom isofixovej základne upevňuje v aute buď v protismere alebo v smere jazdy. Má však veľmi slabý sklon, na šikmých sedadlách hrozí v protismere dieťaťu padanie hlavy počas spánku. Vložka sa nedá rozoberať, čo je nevýhoda, ak potrebuješ sedačku prispôsobiť dieťaťu. V testoch bezpečnosti dosiahla známku 3,00 (ADAC, 2020), čo je podpriemer.

Ak hľadáš otočnú autosedačku, odporúčam Joie i-Spin 360. S isofixovou základňou a nastavením do 6 polôh, je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg, vyrovná aj sklon šikmých sedadiel. Obsahuje zmenšujúce vložky, ktoré sú rozoberateľné, a v testoch bezpečnosti dosiahla známku 1,7 (ADAC, 2019).

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek