Otočná autosedačka pre 18m dieťa do Peugeot 2008

Zodpovedané
10. nov 2022

Dobrý deň,

práve som kúpila svoje prvé auto Peugeot 2008 (má ISOFIX) a chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom vhodnej autosedačky. Dcérka má o chvíľu 18mesiacov, cca 80 cm a 10kg. Priorita je pre mňa bezpečnosť, uprednostním vozenie v protismere, ak by bola sedačka otočná (myslím, že by to uľahčilo manipuláciu s dieťaťom), bolo by to plus.

Ďakujem 🙂

Dobrý deň,

neuviedli ste výšku rozpočtu, odporučím Vám teda otočné autosedačky s pripojením na Isofix v rôznych cenových hladinách:

  • Joie i-Spin 360 - otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg, vyrovná aj sklon šikmých sedadiel.

  • Joie i-Spin Grow - výborná voľba, ak máte v aute Top Tether. Jedná sa o kvalitnú obojsmernú sedačku, otočnú, s pripojením na systém Isofix aj Top tether súčasne. Sedačka je čisto protismerná až do minimálnej výšky dieťaťa 100 cm (alebo maximálnej váhy 18,5kg). Následne sa ešte dá využiť v smere jazdy až do 25 kg, kedy sa už dieťa púta bezpečnostným pásom auta.

  • Joie i-Harbour Signature - najnovšia otočná autosedačky značky Joie. Dá sa používať v oboch smeroch, výborne polohovateľná, s nosnosťou do 19kg v oboch smeroch. Má rozoberateľnú 4 dielnu vložku, vďaka ktorej môžete sedačku prispôsobiť dieťaťu na mieru. V protismere poskytuje viac miesta na nôžky dieťaťa. Používa sa so základňou Joie i-Base Encore, ktorá sa kupuje osobitne.

  • Nuna Todl Next je otočná autosedačka s nosnosťou do 19kg, s kvalitným poťahom s prímesou merino vlny. V aute sa upevňuje na systém Isofix, je možné ju používať v oboch smeroch. Autosedačka je výborne polohovateľná, dobre sadne aj do áut s veľmi šikmým sklonom sedadiel, poskytne viac miesta na nohy v protismere než iné modely. K tejto sedačke je potrebné kúpiť základňu Nuna Base Next, nie je jej súčasťou.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek