Pokračovacia autosedačka do auta Peugeot 208

Zodpovedané
31. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadne výberu autosedačky.

Mnohí nás upozornili, že pred kúpou je potrebné si overiť, či je daná autosedačka vhodná do auta kvôli sklonu sedadiel.
Konkrétne sa jedná o otočnú autosedačku PETITE&MARS Autosedačka Reversal II Isofix (0-18kg) do auta Peugeot 208.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

Petite&Mars je značka, ktorá nemá žiadne doplnkové testy. Môže to byť tým, že je to značka česká a teda sa nepredáva na Nemeckom ani Rakúskom trhu (to sú krajiny, ktoré vykonávajú najznámejšie spotrebiteľské testy). Odborníci v predaji autosedačiek vyčítajú tejto značke aj horšie mechanické spracovanie a priemernú ergonómiu.

Petite&Mars Reversal II je otočná autosedačka, polohovateľná, s možnosťou vozenia v protismere do 18kg. So sklonom sedadiel v Peugeote 208 by problém nemal byť, keďže isofixové oká sú umiestnené nad úrovňou sedadiel, ale osobne by som odporučila skôr Joie i-Spin 360. Je to otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg. Otočnosť autosedačky využijete najmä pri nakladaní a vykladaní dieťaťa, kedy si sedačku natočíte smerom k sebe a následne otočíte do protismeru. Obsahuje dobre riešené vložky a vie vyrovnať sklon aj na šikmých sedadlách. V testoch bezpečnosti dosiahla známku 1,7 (ADAC, 2019).

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek