Pokračovacia autosedačka do Škoda Superb 2017

Zodpovedané
28. feb 2023

Dobrý deň,

poprosím o radu, akú autosedačku pre syna.
Má 11 mesiacov, 12 kg a asi 80 cm, sedí už dlho sám.

Chcela by som otočnú, ale nie som ešte rozhodnutá. Mám subaru forester a tam sú mierne sedačky a je to moje auto a to využívam denne, na krátke trasy. Ale manžel má škoda superb a tam sú šikmé sedačky a auto využívame na dlhšie trasy.

Viem, že asi najlepšia bude joie i-spin 360, len sa bojím toho prehadzovania, že je ťažká. Limit máme okolo 350/400e.
Viete mi poradiť aj nejakú neotočnú do 25 kg, lebo sa bojím aj toho, že do tých 18kg rýchlo vyrastie a aj nejakú otočnú, ale s odpojiteľnou základňou?

Ďakujem pekne.

Dobry deň,

ak sa bude autosedačka prehadzovať medzi dvoma autami, volila by som sedačku s odpojiteľnou základňou. Je jednoduchšie prenášať aj inštalovať dva menšie kusy zvlášť ako jeden veľký celok.

Joie i-Venture sa v aute upevňuje prostredníctvom isofixovej základne Joie i-Base Advance, ktorá sa kupuje zvlášť. Autosedačka je obojsmerná, polohovateľná, s nosnosťou do 18,5kg. Aj na šikmých sedadlách poskytne veľmi dobrý sklon, na poslednej pozícii je postačujúca aj na spánok dieťaťa.

Joie Stages Isofix je obojsmerná, polohovateľná autosedačka s isofixovou základňou, má 7 polôh v oboch smeroch. Protismer je možné využiť do 18 kg, tak ako aj 5 bodové zapínanie. V smere jazdy má nosnosť 25 kg. Spolu so zdvíhaním hlavovej opierky do výšky sa aj jemne rozširuje v ramenách.

Joie i-Harbour Signature je najnovšia otočná autosedačka značky Joie. Dá sa používať v oboch smeroch, výborne polohovateľná, s nosnosťou do 18,5kg v oboch smeroch. Má rozoberateľnú viacdielnu vložku, vďaka ktorej môžete sedačku prispôsobiť dieťaťu na mieru. Taktiež disponuje väčším priestorom na nohy a používa sa so základňou Joie i-Base Encore, ktorá sa kupuje osobitne.

Ak je prepodklad, že synček bude aj naďalej rýchlo rásť, a že môže dosiahnuť 18kg už okolo veku 2 - 2,5 roka, zvážila by som výber čisto protismernej autosedačky, ktorá poskytne dlhšie využitie 5 bodových integrovaných pásov.

Britax Römer Max-Way Plus je protismerná autosedačka, v aute sa upevní bezpečnostným pásom auta, nosnosť aj použitie 5 bodových integrovaných pásov do 25kg. S vylepšenou bočnou ochranou oproti staršej verzii, výhodou je možnosť polohovania pred inštaláciou. Jej bezpečnosť je potvrdená Plus Testom (najnáročnejší test autosedačiek na svete).

Avionaut Sky je protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg. V aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, je vhodná aj na šikmé sedadlá. Samozrejmosťou je 5 bodové zapínanie dieťaťa až do 25kg, ako aj úspešný Plus test. Lepšiu stabilitu zaisťuje oporná noha, pre mladšie deti obsahuje aj zmenšovacie vložky.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek