Pokračovacia autosedačka Joie i-Spin

Zodpovedané
12. okt 2022

Dobrý deň,

rozmýšľam nad pokračovacou autosedačkou po vajíčku. V aute väčšinou cestujem s dieťaťom sama, ak to má nejaký význam pri výbere.
Zaujal ma rad Joie i-Spin a to:
Joie i-Spin 360 kvôli možnosti použitia proti a v smere jazdy,

  • Joie i-Spin Safe kvôli bezpečnosti,
  • Joie i-Spin Grow kvôli dĺžke používania.

Ktorý model by bol najvhodnejší?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží na tom, čo od sedačky požadujete.

Joie i-Spin 360 je obľúbená nielen kvôli jej univerzálnosti pre použitie v autách s rôznym sklonom sedadiel, ale aj práve kvôli možnosti otočenia sedačky do smeru jazdy. Z hľadiska bezpečnosti je samozrejme odporúčaná jazda v protismere čo najdlhšie obdobie, ale pre deti, ktoré zo zdravotných dôvodov musia sedieť v smere jazdy, je táto možnosť plusom.

Joie i-Spin Safe je verziou Joie i Spin 360 so zablokovanou možnosťou otočenia do smeru jazdy. Táto autosedačka ako jediná z uvedených úspešne prešla Plus Testom (extrémne náročný švédsky test autosedačiek), ale v prípade, že sa bude Joie i Spin 360 používať výhradne v protismere, je rovnako bezpečná ako jej protismerná verzia.

Joie i-Spin Grow je výborná voľba, ak máte v aute Top Tether, a dieťatko má už aspoň 77cm a 9-10kg. Jedná sa o otočnú autosedačku s pripojením na systém Isofix aj Top tether súčasne. Sedačka je čisto protismerná až do minimálnej výšky dieťaťa 100 cm (alebo maximálnej váhy 18,5kg), následne sa ešte dá využiť v smere jazdy až do 25 kg, kedy je už dieťa pútané len pásom auta.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek