Pokračovacia autosedačka na základňu Cybex Base Z

Zodpovedané
3. nov 2022

Dobrý deň,

aktuálne máme vajíčko Cybex Cloud Z Platinum Ferrari i-Size so základňou base Z. Rada by som už pomaly zadovážila pokračovaciu autosedačku. Synček má 10 mesiacov a vajíčko mu sedí super. Avšak keď je oblečený v zimnej bunde, tak je v nej už dosť natesno. Keďže máme základňu, rada by som ostala verná značke Cybex (ale netrvám na tom). Má Cybex niečo vhodné vo svojom sortimente? Cena nie je rozhodujúca.
Na druhej strane, táto značka nie je podmienka. Rada vyskúšam aj autosedačku inej značky, keď mi ju odporučíte🙂

Zaujímajú ma aj obojsmerné autosedačky. Samozrejme, ešte dlho bude synček sedieť v protismere, ale príde mi fajn, mať do budúcna obojsmernú autosedačku.

Ďakujem a prajem pekný deň.

Dobrý deň,

zimná bunda ani hrubý overal, či veľmi hrubá mikina do sedačky ani do vajíčka nepatria. Ak takto oblečené dieťa usadíte do vajíčka/sedačky, nebudete môcť dostatočne dotiahnuť pásy - čo môže pri náraze spôsobiť vykĺznutie dieťaťa z pásov, alebo vznik vnútorných poranení.

Na základňu Cybex Base Z môžete kúpiť pokračovaciu sedačku Cybex Sirona Z i-Size. Je to autosedačka použiteľná v oboch smeroch, s rotáciou 360 stupňov. Dá sa využiť do 18kg váhy dieťaťa. Ak však máte auto so šikmým sklonom sedadiel, je pravdepodobné, že dieťatku bude počas spánku padať hlava na hruď. Nevýhodou autosedačky je tiež absencia zmenšujúcej vložky, ktorá vyplní priestor okolo dieťatka.

Z autosedačiek, ktoré sú dobre vložkovo riešené a vyrovnajú aj šikmý sklon sedadiel, odporúčam Joie i-Spin 360. Je to otočná autosedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg, veľmi dobre sadne aj na sedadlá so šikmým sklonom.

Výbornou voľbou je taktiež Joie i-Harbour Signature. Najnovšia otočná autosedačky značky Joie, dá sa používať v oboch smeroch, výborne polohovateľná, s nosnosťou do 19kg v oboch smeroch. Má rozoberateľnú 4 dielnu vložku, vďaka ktorej môžete sedačku prispôsobiť dieťaťu na mieru. Používa sa so základnou Joie i-Base Encore, ktorá sa kupuje osobitne.

V prípade, že nemáte definovaný rozpočet, odporúčam Nuna Todl Next. Otočná autosedačka s nosnosťou do 19kg, s kvalitným poťahom s prímesou merino vlny. V aute sa upevňuje na systém Isofix, je možné ju používať v oboch smeroch. Dieťaťu v protismere poskytne viac miesta na nohy, má lepšie riešenú vložku. K tejto sedačke je však potrebné kúpiť základňu Nuna Base Next, nie je jej súčasťou.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek