Pokračovacia autosedačka po vajíčku

Zodpovedané
31. mar 2023

Dobrý večer,

rada by som sa poradila s výberom pokračovacej autosedačky.
Dcéra má 10 mesiacov,74cm a 8,5kg.
Máme vajíčko Cybex Aton 5 a ešte dosť dlho ho používať budeme vzhľadom k rozmerom našej dcéry.
Samostatne sedí už viac ako dva mesiace, avšak s výmenou sa neponáhľame.

Chcem si len spraviť nejaký výber ,keďže sedačiek je veľmi veľa a začínam sa v nich strácať.
Ideálne by bolo,ak by sa nám podarilo zostať pri značke Cybex,prípadne Joie.

Sedačka by mala byť otočná a používaná bude v dvoch autách, kde sú rovné sedadlá.

Ďakujem za radu.

Dobrý deň,

veľmi závisí, aké bude mať dcérka miery v čase, keď bude prechádzať do pokračovacej sedačky. V každom prípade treba vyberať medzi sedačkami, ktoré majú dobre riešené vložky, aby nemala dcérka okolo seba veľa priestoru a bola dostatočne chránená.

Joie i-Harbour Signature je najnovšia otočná autosedačka značky Joie, dá sa používať v oboch smeroch, výborne polohovateľná, s nosnosťou do 18,5kg v oboch smeroch. Má rozoberateľnú 4 dielnu vložku, vďaka ktorej môžete sedačku prispôsobiť dieťaťu na mieru. V protismere poskytuje viac miesta na nôžky dieťaťa. Používa sa so základňou Joie i-Base Encore, ktorá sa kupuje osobitne. Základňu je teda možné od sedačky oddeliť, čo je výhodou pri prekladaní sedačky medzi autami aj pri inštalácii sedačky do auta.

V nižsej cene odporúčam Joie i-Spin 360. Je to otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg. Obsahuje postupne odoberateľné vložky, ktoré zabezpečia, že dieťa nebude mať v sedačke okolo seba príliš veľa priestoru a bude dostatočne chránené. Vložky sú však trošku tenšie, a tak je sedačka vhodnejšia pre deti s pevnejšou postavou.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek