Pokračovacia autosedačka pre dlhé 10 mesačné dieťa

Zodpovedané
27. okt 2022

Dobrý deň,

akú pokračovaciu autosedačku nám odporúčate pre dlhé bábätko? Syn má 10 mesiacov, je štíhly, no nadpriemerne vysoký. Aktuálne máme vajíčko Maxi Cosi Pebble Pro I-Size so základňou FamilyFix 2. Ak je možné, radi by sme kúpili pokračovaciu sedačku najradšej od Maxi Cosi, vhodnú aj do FamilyFix 2 základne, ktorú už máme. Sedenie v protismere, ak je možné, aj otočnú s možnosťou zmeniť smer. Máme Škodu Octavia Combi.

Ďakujem

Dobrý deň,

na základňu FamilyFix2 je možné upevniť pokračovacie sedačky Maxi-Cosi Pearl Pro 2 i-Size a Maxi-Cosi Pearl Smart i-Size.

Vyššie spomínané autosedačky sú kvalitné a bezpečné, na šikmých sedadlách však môžu mať problém so sklonom, preto by bolo najlepšie, ak by ste si dané modely vyskúšali priamo v aute. Je možné ich využívať v protismere do 18kg, ani jedna nie je otočná. Autosedačka Maxi-Cosi Pearl Smart i-Size má podľa môjho názoru aj nedostatočné zmenšovacie vložky pre malé dieťa.

Ak je syn vysoký, určite by som zvážila zaobstaranie čisto protismernej sedačky, ktoré majú využitie 5 bodových pásov do väčšej výšky než obojsmerné autosedačky. Pri obojsmerných autosedačkách sa dieťa púta integrovanými 5 bodovými pásmi do výšky cca 105cm, potom je už potrebné dieťa pútať pásom auta.

Ak by ste sa rozhodli pre obojsmernú, otočnú autosedačku, odporúčam Joie i-Spin 360. V aute sa upevňuje na Isofix, má veľmi dobré polohovanie do 6 pozícii sklonu. Využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg, vyrovná aj sklon šikmých sedadiel. Obsahuje zmenšujúce vložky, ktoré vyplnia priestor okolo dieťaťa.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek