Pokračovacia autosedačka v protismere aj smere jazdy

Zodpovedané
17. mar 2023

Pekný deň,

obraciam sa ešte raz s prosbou o výber vhodnej autosedačky.

Malý bude mať 1rok, cca 11kg, 80cm, v aute mu je zle, zvracia, preto hľadám veľmi pohodlnú autosedačku.
Autá máme Kia Ceed 2013 a Toyota Yaris 2003.

Autosedaćku by sme chceli na dlhšie ako 2-3roky, preto kľudne nejakú, ktorá sa dá dať do protismeru a potom do smeru jazdy.

Ďakujem 😊

Dobrý deň,

ak mám správne informácie, Toyota Yaris ročník 2003 nie je vybavená Isofixom.

V tom prípade odporúčam autosedačku, ktorá sa upevňuje pásom auta - Joie Stages. Upevňuje sa bezpečnostným pásom auta, kvalitná a bezpečná autosedačka, obojsmerná, protismer je možné využívať do 18kg. V smere jazdy má nosnosť do 25 kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg.

Ak hľadáte autosedačku, ktorú je možné využívať aj s možnosťou pripojenia na Isofix, odporúčam Klippan Triofix Recline so základňou. Je to autosedačka, ktorej základňu je možné upevniť v aute systémom Isofix alebo ju pripútať bezpečnostným pásom auta. Protismer je možné využiť do 18kg, v smere jazdy má nosnosť do 36kg. Zárukou bezpečnosti aj dlhej životnosti je oceľová konštrukcia, sedačka ale dobre sadne až deťom vysokým aspoň 84-85cm.

Všetky obojsmerné sedačky poskytujú pútanie 5 bodovými pásmi do 18kg, v prípade detí, ktoré váhovo aj výškovo prevyšujú vstovníkov, odporúčam zvážiť možnosť čisto protismernej sedačky, ktorá poskytne bezpečné cestovanie na dlhšiu dobu:

  • BeSafe Stretch - jedná sa o čisto protismernú autosedačka s nosnosťou až do 36kg, do výšky 125cm. Medzi jej výhody patrí možnosť pripevnenia v aute bez Isofixu aj v aute s Isofixom (bezpečnostným pásom auta), nastaviteľný priestor na nohy, polohovanie, viacdielna zmenšovacia vložka, a samozrejme v neposlednom rade úspešný Plus Test (extrémne náročný švédsky test autosedačiek). Zapínanie 5 bodovými integrovanými pásmi poskytuje po celú dobu nosnosti.
  • Avionaut Sky - bezpečná, protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, v aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, je vhodná aj na šikmé sedadlá. Samozrejmosťou je 5 bodové zapínanie dieťaťa až do 25kg, viac priestoru na nohy než obojsmerné sedačky, ako aj úspešný Plus test. Je veľmi dobre vložkovo riešená, lepšiu stabilitu zaisťuje oporná noha.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek