Pokračovacia autosedačka v protismere aj smere jazdy

Zodpovedané
17. mar 2023

Pekný deň,

obraciam sa ešte raz s prosbou o výber vhodnej autosedačky.

Malý bude mať 1rok, cca 11kg, 80cm, v aute mu je zle, zvracia, preto hľadám veľmi pohodlnú autosedačku.
Autá máme Kia Ceed 2013 a Toyota Yaris 2003.

Autosedaćku by sme chceli na dlhšie ako 2-3roky, preto kľudne nejakú, ktorá sa dá dať do protismeru a potom do smeru jazdy.

Ďakujem 😊

Dobrý deň,

ak mám správne informácie, Toyota Yaris ročník 2003 nie je vybavená Isofixom.

V tom prípade odporúčam autosedačku, ktorá sa upevňuje pásom auta - Joie Stages. Upevňuje sa bezpečnostným pásom auta, kvalitná a bezpečná autosedačka, obojsmerná, protismer je možné využívať do 18kg. V smere jazdy má nosnosť do 25 kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg.

Ak hľadáte autosedačku, ktorú je možné využívať aj s možnosťou pripojenia na Isofix, odporúčam Klippan Triofix Recline so základňou. Je to autosedačka, ktorej základňu je možné upevniť v aute systémom Isofix alebo ju pripútať bezpečnostným pásom auta. Protismer je možné využiť do 18kg, v smere jazdy má nosnosť do 36kg. Zárukou bezpečnosti aj dlhej životnosti je oceľová konštrukcia, sedačka ale dobre sadne až deťom vysokým aspoň 84-85cm.

Všetky obojsmerné sedačky poskytujú pútanie 5 bodovými pásmi do 18kg, v prípade detí, ktoré váhovo aj výškovo prevyšujú vstovníkov, odporúčam zvážiť možnosť čisto protismernej sedačky, ktorá poskytne bezpečné cestovanie na dlhšiu dobu:

  • BeSafe Stretch - jedná sa o čisto protismernú autosedačka s nosnosťou až do 36kg, do výšky 125cm. Medzi jej výhody patrí možnosť pripevnenia v aute bez Isofixu aj v aute s Isofixom (bezpečnostným pásom auta), nastaviteľný priestor na nohy, polohovanie, viacdielna zmenšovacia vložka, a samozrejme v neposlednom rade úspešný Plus Test (extrémne náročný švédsky test autosedačiek). Zapínanie 5 bodovými integrovanými pásmi poskytuje po celú dobu nosnosti.
  • Avionaut Sky - bezpečná, protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, v aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, je vhodná aj na šikmé sedadlá. Samozrejmosťou je 5 bodové zapínanie dieťaťa až do 25kg, viac priestoru na nohy než obojsmerné sedačky, ako aj úspešný Plus test. Je veľmi dobre vložkovo riešená, lepšiu stabilitu zaisťuje oporná noha.S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek