Pokračovacia sedačka

Zodpovedané
19. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, kedy je vlastne vhodné vymeniť vajíčko za sedačku? Hlava dcérke ešte zďaleka nepretŕča, takže mi to príde zatiaľ v pohode. Chcela by som Isofix, 360°, do 18kg. Dcérka má rok, cca 11kg a 75cm. Auto máme Vw passat combi (2011) a rozpočet do 300€.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že dcérka už samostatne sedí viac ako dva mesiace, môžete už vyberať pokračovaciu autosedačku.

Vo Vašom aute máte šikmý sklon sedadiel, takže podľa Vami zadaných požiadaviek Vám môžem odporučiť Joie i-Spin 360. Je to otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg, vyrovná aj sklon šikmých sedadiel, prevyšuje ale Váš rozpočet.

V rozpočte odporúčam Graco Ascent. Protismerná autosedačka s nosnosťou do 19kg, polohovateľná do 6 pozícií sklonu. Do auta sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne Graco IsoFamily. Jej bezpečnosť je potvrdená švédskym Plus testom.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek