Pokračovacia sedačka na stredné sedadlo

Zodpovedané
25. okt 2022

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ohľadom výberu pokračujúcej autosedačky 9-18kg. Malý má 11 mesiacov, 76cm a 9,5kg a vajíčko mu začína byť tesné, máme do 80cm. Sedí sám už viac ako 4 mesiace. Auto máme Volkswagen Touran.
Máme však 3 deti a malý sedí v strede, iná možnosť nie je, keďže dvojky majú integrované sedačky priamo v sedadle auta.
Autosedačka musí byť na Isofix a najlepšie otočná. Pozdáva sa mi Romer dualfix alebo Joie i spin 360, prípadne je ešte niečo iné v podobnej kvalite? Bude Romer pasovať na sedadlá?

Ďakujem pekne za rady.

Dobrý deň,

volila by som Joie i-Spin 360. Otočná autosedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg, vyrovná aj sklon šikmých sedadiel. Obsahuje zmenšujúce vložky, ktoré budete potrebovať, aby nebola synčekovi autosedačka príliš veľká.

Ak by ste sa rozhodli pre značku Britax Römer, odporúčam vyskúšať autosedačku pred kúpou priamo v aute, aby ste si boli istý, či nebude dieťa príliš v sede. Ak by bol sklon v poriadku, volila by som Britax Römer Dualfix i-Size, ktorá obsahuje aj zmenšovaciu vložku. Jej nevýhodou je, že sa nedá rozoberať a keď je v nej dieťaťu už tesne, musíte ju odobrať celú a po bokoch môže v sedačke vzniknúť veľa voľného priestoru. Autosedačka je otočná, s nosnosťou do 18kg, a s možnosťou jazdy v protismere až do konca nosnosti.

Samozrejme na výber je aj oveľa viac kvalitných autosedačiek, záleží od rozpočtu.

  • BeSafe iZi Turn i-Size je polohovateľná a otočná sedačka s pripojením na Isofix s unikátnou základňou, ktorá v každom automobile vyrovná sklon sedadiel. Viacdielna vložka poskytne variabilitu pri správnom usadení dieťatka. Sedačka je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť 18 kg.

  • Nuna Todl Next je otočná autosedačka s nosnosťou do 19kg, kvalitným poťahom, s vložkou z merino vlny. Variabilná vložka a zabudované ventilačné panely zvyšujú komfort a pohodlie dieťaťa. V aute sa upevňuje na systém Isofix, je možné ju používať v oboch smeroch. Sedačka je polohovateľná v 5 pozíciach a pekne sadne aj na šikmé sedadlá v aute. K tejto sedačke je však potrebné kúpiť základňu Nuna Base Next, nie je jej súčasťou.

Na Vašom mieste by som zvážila aj používanie integrovaných sedačiek - tieto sedačky nie sú testované a neposkytujú na rozdiel od klasických autosedačiek žiadnu bočnú ochranu.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek