Poradíte autosedačku do dvojdverového auta?

Zodpovedané
25. sep 2020

Dobrý deň,

hľadáme vajíčko pre novorodenca, resp. sedačku do jedného roka. Máme športové auto - Peugeot 206 cc (Cabriolet), no nevieme, aká sedačka sa zmestí resp.je najlepšia.

Či má auto Isofix, to neviem. Niekto tvrdí áno, niekto nie. Od koho sme auto kupovali len povedal, že určite sa tam zmestí autosedačka.
Cenová kategória do 400 eur. Môže byť aj oveľa lacnejšia, len nech je bezpečná.

Akú nám odporúčate?

Bude problém s umiestnením, keď je to dvojdverové auto?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže budete dieťa vkladať buď spredu (poza sklopené predné sedadlo) alebo zvrchu (ak bude auto bez strechy), tak by som určite volila vajíčko aj so základňou. A kvôli šikmým sedadlám (ktoré športové auto určite má) so základňou, ktorá sa dá pripútať aj pásom auta, aby ste sklon sedadiel vedeli vykorigovať podložením základne.

Také sú dve, ktoré by Vám mohli vyhovovať:

  • Cybex Aton 5 + základňa.
  • Klippan Dinofix+ základňa - toto vajíčko je pomerne veľké (dlho Vám vydrží) a podľa mňa má lepšie riešenú vložku ako Aton 5.

Autosedačka Cybex Aton 5

  3 skúsenosti

Autosedačka Cybex Aton 5 patrí do skupiny 0+ a bola navrhnutá v Nemecku.

Autosedačka Klippan Dinofix

  1 skúsenosť

Autosedačka Klippan Dinofix je určená deťom od narodenia do 13 kg. Existuje možnosť zakúpenia základne, ktorá bude slúžiť v pokračovacej sedačke Triofix.

Obe vajíčka majú hĺbku rovnakú (46 cm)

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute