Poradíte autosedačku pre 21 mesačné dieťa s váhou 12 kg?

Zodpovedané
30. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky pre 21 mesačné dieťa. Cenovo by som bola rada, že ak by sa pohybovala okolo 250 - 300 eur. Ak by bolo možné, rada by som vedela o možnostiach aj s isofixom, ale zaujíma ma určite aj bez, nakolko máme dve autá a v jednom je a v druhom nie.

Akú mi môžte odporučiť?

Ako vnímate vozenie dieťaťa vpredu auta v smere jazdy?

Ďakujem

Dobrý deň.

škoda, že nepíšete aj výšku dieťaťa. Rátam, že len idete z vajíčka.

Výrazne odporúčam zotrvať (kvôli bezpečnosti) ešte v protismere, dieťatko je ešte pomerne malé. Tu by som odporučila (aby ste mali aspoň na dlho už) autosedačku Klippan Triofix Recline Sport so základňou, ale je o niečo drahšia ako je Váš rozpočet. Je ale zároveň na Isofix, ale základňa k nemu sa dá pripútať aj len pásom auta. Takže z tohto aspektu by Vám bola super🙂

Autosedačka Klippan Triofix Recline so základňou

Autosedačka Klippan Triofix Recline so základňou získala cenu "Novinka roku 2012" na výstave BARNochBABY vo Švédsku.

Ak chcete čisto Isofixovú, tak tam treba vyberať aj podľa toho aké máte sedadlá v aute, či šikmé/skosené alebo rovné. Ak sú rovné pozrite napr. aj Joie Spin 360. Ak sú šikmé tak radšej Joie i-Spin 360 E.

Autosedačka Joie Spin 360

Autosedačka Joie Spin 360 uľahčí nastupovanie a vystupovanie malého pasažiera a zároveň umožní cestovanie po i proti smeru jazdy.

Autosedačka Joie i-Spin 360 E

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie i-Spin 360 E sa od verzie i-Spin 360 odlišuje len tým, že neobsahuje delenú vnútornú vložku. Je teda vhodná až pre samostatne sediace deti.

Bez isofixu jedine Joie Steadi alebo Joie Stages. Tieto však majú v protismere len možnosť poloľahu, nedajú sa dať do sedu.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

Ak trváte na smere jazdy, pozrite aj Britax-Römer Safefix plus. Dá sa inštalovať na Isofixe, ale aj len pomocou pásov.

Autosedačka Britax Römer Safefix plus

Autosedačka Britax Römer Safefix plus je testovaná podľa noriem Európskej únie.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute