Poradíte autosedačku pre vysoké dvojročné dieťa?

Zodpovedané
27. apr 2020

Dobrý deň,

dcéra mala práve 2 roky a 13 kg. Má autosedačku Britax Römer King II 0-18 kg a hlavičku má tesne pod hranicou sedačky je dosť vysoká. Zároveň mám aj syna, ktorý vyrástol z vajíčka, tak mu chcem prenechať sedačku po dcére a jej kúpiť novú.

Môže a nemusí byť na Isofix. Všade vidím len sedačky s pultíkom, ale tým by som sa chcela vyhnúť.

Máte dobrý tip do 300 eur?

Ďakujem

Dobrý deň,

po vajíčku Britax Römer KING ll neodporúčam, je čisto v smere jazdy (je to kategória 9 - 18 kg, nie 0 - 18 kg). Neviem koľko má synček, ale do 15 mesiacov (aj dlhšie/) v smere jazdy určite neodporúčam voziť.

Autosedačka Britax Römer KING ll

Autosedačka Britax Römer KING je sedačka pre deti od 9 mesiacov do 4 rokov (9 - 18 kg). Má integrovanú bočnú a čelnú ochranu pre bezpečnejšiu jazdu. Viac polôh sklápania zabezpečuje pohodlnú cestu spiacemu dieťaťu. Sedačka bola testovaná spoločnosťou ADAC (ADAC Online 06/2016) s hodnotením "DOBRÉ" a známkou 2,3.

Viac si môžete prečítať tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Z Britax Römer KING ll dcérke hlava trčať môže. Nie je to ako pri vajíčku, že nesmie. Môže trčať maximálne po úroveň koreňa nosa alebo vrch uší. Samozrejme pokiaľ jej pásy idú dobre.

Dcérke v tomto veku určite ešte 9 - 36 kg, bez pultíka odporúčam aj ja. Pozrite Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT (pozor, aby mala SL SICT), stojí okolo alebo niečo cez 200 eur. Pripevňuje sa Isofixom a pásom auta alebo len pásom auta.

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

Ak máte v aute aj Isofix aj Top Tether (https://detivaute.sk/co-je-isofix-a-top-tether/), tak pozrite aj Joie Bold. Má 5 bodový pás až do 25 kg a príslušnej výšky, až potom sa mení za 3 bodový pás auta. Evolva má 5 bodový pás do 18 kg.

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute