Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte mi autosedačku Cybex od 9 - 36 kg pre ročnú dcérku?

Zodpovedané
Autosedačky CybexVýber autosedačky
27. feb 2020

Dobrý deň,

mám ročnú dcérku, ktorá váži 9 kg. Chcem jej kúpiť autosedačku Cybex. Čítala som veľa recenzií a myslím si, že sa o prvé miesto bije so značkou Römer.

Autosedačku plánujeme využívať až do času, keď ju dcéra už nebude potrebovať.

3,5 ročnému synovi sme minulý rok kúpili Cybex Pallas S-FIX 2019. Rozhodli sme sa pre ňu aj preto, lebo má naklápateľnú opierku hlavy a vraj je to počas spánku bezpečnejšie. O to bola drahšia, avšak podľa mňa zbytočne. Hlavička mu často padá dopredu a on sám ju podvedome nechce zakloniť.

Oplatí sa kupovať obdobnú autosedačku s touto vychytávkou aj dcére?

Viem pre ňu kúpiť lacnejší variant a využiť pultík zo synovej sedačky.

Aký je Váš názor na to?

Dcéra je ešte vo vajíčku a synovi pultík čoskoro zložíme.

Mojou podmienkou je Isofix, LSP a cenový strop 250 eur. V rodine máme combi a nie van.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ročné dieťatko by som nedávala do autosedačky 9-36 ani do pultíkovej autosedačky. Ročné dieťatko naozaj ešte kvôli bezpečnosti patrí do smeru jazdy (viac tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna... ) a o pultíkových autosedačkách a ich rizikách som viac písala tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna... .

Dcérke by som na vašom mieste vybrala kvalitnú autosedačku v kategórii 0-18, prípadne ak naozaj trváte na smere jazdy tak potom 9-18 (ale naozaj neodporúčam.

Z kat. 0-18 pozrite vo Vašom cenovom limite Joie Spin (GT je aj s bočnou ochranou), alebo Joie i-Anchor Advance + base i-Advance, treba pohľadať akcie a mohli by ste sa do limitu zmestiť.

Z kat. 9-18 na pásy (bez pultíka) pozrite Britax Römer Safefix Plus alebo Britax Römer Trifix 2 i-size (táto ale potrebuje aj Top Tether, neviem, či v aute tento úchyt máte - pozrite https://detivaute.sk/co-je-isofix-a-top-tether/ pre viac info).

Čo sa týka môjho názoru na prepoužitie pultíka zo synovej autosedačky do inej Cybex Pallas - aj keby boli podľa mňa pultíky OK, do iného modelu ako má syn, by som jeho pultík nepoužívala, stačí, že niečo niekam nedoľahne na milimeter presne a môže to mať vážne dôsledky.


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute