Poradíte ohľadom autosedačiek pre 15 mesačné dvojičky?

Zodpovedané
12. máj 2020

Dobrý deň,

mám 15 mesačné dvojičky. Jedno má 75 cm a 9 kg, druhé dvojča má 80 cm a 10 kg. Po vajíčkach sme im kúpili sedačky Mama Kiddies Rotary a vozili sme ich v protismere. Avšak začali si vyvliekať ruky z pásov.

Tak sme ich dali do sedačiek Cybex s pultíkmi po synovi. Váhovo by mali zodpovedať, ale nie som si úplne istá, či je ok voziť ich už v smere jazdy.

Je bezpečnejšie voziť ich takto alebo v protismere s rizikom, že si vyvlečú ruky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak aj napriek poriadne zatiahnutým pásom si vedia dvojičky vyvliecť z pásov ruky. Skôr by som tomu zabránila vhodne zvoleným držiakom (zámkom) pásov, napr. značky Zopa (na ukážku na konci príspevku v obrázkoch).

15 mesiacov je minimálny vek na jazdu v smere jazdy (ideál je však čo najneskôr) avšak pultíkové autosedačky ja veľmi neodporúčam z bezpečnostných dôvodov.

Viac si prečítate tu: http://www.petsvestek.cz/2016/02/nebezpeci-auto...

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute