Rozdiel medzi Advansafix M iSize a IV R

Zodpovedané
4. feb 2023

Dobrý deň,

prosím Vás, aký je rozdiel medzi sedačkami Britax Romer Advansafix M iSize a Advansafix IV R?

Ďakujem

Dobrý deň,

Britax Römer Advansafix IV R je autosedačka kat. 9-36kg, ktorá ponúka pútanie dieťaťa 5 bodovými integrovanými pásmi do váhy 18kg. Vyrobená podľa staršej normy ECE R44, s dodatočnou bočnou ochranou.

Britax Römer Advansafix M i-Size je schválená podľa nového nariadenia i-Size (R129), bez dodatočnej bočnej ochrany. 5 bodové zapínanie je možné využiť do 21 kg, ale len do výšky 102 cm. Obe sedačky sa v aute počas používania 5 bodových integrovaných pásov musia upevniť systémom Isofix spolu s Top Tetherom.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek