Z akej kategórie autosedačka pre 2,5 ročnú dcéru je najbezpečnejšia?

Zodpovedané
2. dec 2021

Dobrý deň,

dcéra má 11 kg a bude mať 3 roky.

Akú bezpečnú autosedačku s Isofixom odporúčate?

Niekde som čítal, že nie je dobré kupovať 9 - 36 kg, lebo je to veľký rozptyl a menšie dieťa tam má veľa priestoru. A to už nie je veľmi bezpečné.

Je lepšie vybrať autosedačku od 9 do 18 kg?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by vhodnejšie vedieť koľko Vaša dcérka meria. To je dôležitejšie pri výbere autosedačky ako váha dieťaťa.

Bezpečnejšími autosedačkami sú autosedačky kategórie i-Size buď do 105 cm alebo potom od 100 do 150 cm.

Z kategórie i-Size do 105 cm:

Autosedačka Maxi-Cosi Pearl 360

Autosedačka Maxi-Cosi Pearl 360 je určená pre deti od narodenia do 4 rokov.

Autosedačka Joie i-Spin 360 E

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie i-Spin 360 E sa od verzie i-Spin 360 odlišuje len tým, že neobsahuje delenú vnútornú vložku. Je teda vhodná až pre samostatne sediace deti.

Autosedačka Nuna Rebl Basq

Autosedačka Nuna Rebl Basq má schválené použitie má proti smeru jazdy od 61 do 105 cm, maximálna váha dieťaťa 18,5 kg. V smere jazdy od 80 do 105 cm, maximálna váha dieťaťa 18,5 kg.

Autosedačky i-Size do 150 cm:

Autosedačka Britax Römer Advansafix i-Size

Autosedačka Britax Römer Advansafix i-Size je založená na ocenenom systéme ADVANSAFIX IV R. Ponúka väčšiu bezpečnosť vďaka predĺženému využitiu až do 21 kg pre batoľatá a XP-PAD pre staršie deti.

Autosedačka Joie i-Spin Grow Signature

Autosedačka Joie i-Spin Grow Signature je homologovaná podľa najnovšieho štandardu R129/03 (i-Size). Pre ochranu dieťaťa používa pokročilé technológie Tri-Protect™ (Tri rôzne vrstvy tlmiacich materiálov vrátane patentovanej pamäťovej peny Intelli-Fit™), Guard Surround Safety™ (dodatočný prvok pridávajúci deformačnú zónu pre ochranu pri náraze z boku).

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.