Prečo mi uniká moč po operácii vezikovaginálnej fistuly?

Zodpovedané
18. okt 2021

Dobrý deň,

som 5 mesiacov po pôrode a mesiac po operácií popôrodného poranenia vezikovaginálnej fistuly. Operácia vraj dopadla úplne v poriadku, podľa slov lekára skúšali či dnu všetko “tesní” a v poriadku.

Od operácie vidno zlepšenie, no stále mi uniká moč.

Prečo je tomu tak?

Mohlo sa tam niečo znovu pokaziť?

Od pôrodu mám aj klesnutý močový mechúr v pošve.

Môže to byť príčina?

Kontrola ma čaká až o mesiac.

Ďakujem

Dobrý deň,

operácie fistúl medzi močovým mechúrom a pošvou sú delikátne výkony, ktoré potrebujú čas na zahojenie.

Neviem detaily výkonu ani rozsah operácie, nemám vedomosť o podrobnostiach operačného výkonu a pooperačného priebehu. Pokiaľ Vás trápi únik moču, tak je podstatné, čí Vám moč uniká cez močovú trubicu, napríklad pri kašli alebo kýchaní, čí fyzickej aktivite, alebo pretrváva únik moču pošvou. V tom prípade by som doporučovala kontrolu u Vášho urológa.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Monika Nováková