Som 7 dní po pôrode a trápi ma inkontinencia. Stačí len cvičiť cviky na panvové dno?

Zodpovedané
27. sep 2021

Dobrý deň,

som 7 dní po pôrode a trápi ma inkontinencia. A to nielen pri námahe ale aj mimovoľne. Mám odporúčané cviky na PD.

Je to všetko, čo môžem urobiť, aby som sa vrátila späť do normálu?

Zvykne sa tento problém vyriešiť len časom?

Ďakujem

Dobrý deň,

v popôrodnom období môžu byť svaly panvového dna poškodené. To môže spôsobovať únik moču.

Pokračujte v pravidelnom a správnom cvičení cvikov panvového dna podľa dostupného inštruktážneho videa. U väčšiny žien problém ustúpi s koncom šestonedelia. Pokiaľ problém neodoznie do 6 mesiacov, tak doporučujem navštíviť urológa.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Monika Nováková