Aký máte názor na nosenie Pavlíkových remencoch v nosiči?

Zodpovedané
25. jún 2020

Dobrý deň,

moje dieťa nosí Pavlíkove remence kvôli strieške na ľavej nôžke. Chceme začať aj s nosením v nosiči.

Aký máte na to názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite odporúčame skonzultovať s vaším doktorom. Vieme o mamičkách, ktorých deti mali predpísané Pavlíkové remence (aj na 24 hodín) a viazali aj s nimi - ale do šatky - lebo tam viete látkou prispôsobiť uhol kolienok presne ako je aj na remencoch.

V nosiči sú kolienka tak vysoko ako udáva nosič. V šatke si to viete prispôsobiť ako potrebujete.

Deti, ktoré nemali predpísané na celých 24 hodín denne, tak v čase, kedy ich nemali sa mamičky snažili viazať do šatky tak, aby dodržali čo najpresnejšie predpísaný uhol.

Toto sú len skúsenosti z nášho okolia, určite to však skonzultujte s ortopédom.

Držíme palce, nech sa Vám darí!
za Sestrice
Barbora