Je lepší ľanový alebo bavlnený nosič?

Zodpovedané
14. júl 2022

Dobrý deň,

už som pevne rozhodnutá, ktorý typ nosiča kúpim.

Je lepší bavlnený alebo ľanový?

Je zásadný rozdiel v kvalite alebo v starostlivosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

v zásade je to jedno.

O ľanový a aj o bavlnený nosič je identická starostlivosť. Jediné, na čo si treba pri ľanovom nosiči dávať pozor je to, aby nešiel mokrý na mráz. Ľanové vlákna sú duté. Ak by mokré premrzli, mohlo by sa vlákno narušiť.

Zvyšok je už skôr o preferencii a subjektívnom pocite komfortu či pohodlia.

Ľan má lepšie termoregulačné schopnosti ako bavlna (rýchlejšie schne, lepšie vetrá a odvádza vlhkosť), ale potiť sa budete vo všetkom. Tam najlepšie pomôže funkčné oblečenie.

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, pýtajte sa 🙂

Vaše Sestrice