Je nosič Tula Explore vhodný na denné spánky?

Zodpovedané
8. máj 2024

Dobrý deň,

2-mesačná dcérka mi cez deň spí len v nosiči Tula Explore. Striedame sa s mužom, inak by mi kríže odpadli.

Nemôžem dcérke nejako uškodiť?

Je pre ňu zdravé všetky denné spánky absolvovať len v nosiči?

V noci spinká v postieľke.

Je nosič Tula Explore vhodný na spanie, alebo odporučíte iný?

Ďakujem🩷

Dobrý deň,

v prvom rade by sme Vás chceli uistiť, že uspávanie dieťatka a aj jeho nosenie, je úplne v poriadku. Je to napĺňanie jeho prirodzených potrieb po kontakte a dotyku. Robíte to super.

Tula Explore, pokiaľ v nej dieťatko nosíte iba tvárou k sebe, je tiež v poriadku. Dieťatko sa v ňom dá napolohovať do klasickej "ergo" polohy - nožičky do M a chrbátik do C.

Noste teda tak dlho a tak často, ako to vy a Vaše dieťatko potrebujete.

Ak by ste si chceli prečítať veľmi podrobnú recenziu na tento nosič, nájdete ju tu: https://blog.vhadru.cz/cs/nosime-novorozence-vi.... Sú tam aj veľmi pekné ilustračné fotky, ako má dieťatko v tomto nosiči cca vyzerať.

Ak by ste si čímkoľvek neboli istá, napíšte nám, pošlite fotky a vieme Vás znavigovať ohľadom nastavenia, ak by bolo treba.

Kľudne teda noste v tomto nosiči, kým Vám z neho dieťatko nevyrastie (teda, kým nosič nebude malý - úzky medzi nôžkami alebo veľmi krátka chrbtová opierka). Potom sa môžete poobzerať po ďalšom (ak sa Vaše dieťatko ešte bude nosiť).

Pre inšpiráciu Vám napíšeme obľúbené slovenské a české značky nosičov, pri ktorých sa nemusíte báť, či sú vhodné. Všetky sú overené a spoľahlivé: Sestrice, Moyo, Monilu, Moisha, Zumbucca, Vatanai, NoMa, Martys, Kibi, Rischino. A aj zahraničné - Lenny Lamb, Kavka, Fidella, Didymos, Neko...

Ak by ste si kedykoľvek čímkoľvek neboli istá, napíšte nám a my Vám pomôžeme sa zorientovať ♥

Vaše Sestrice