Nosič verzus šatkonosič

Zodpovedané
20. dec 2018

Dobrý deň,

moja dcérka má dva mesiace a skoro 5 kg. Trpí refluxom, preto je potrebné ju často nosiť. Obyčajnú šatku som skúšala, ale nevyhovuje mi.

Je lepší ergonomický nosič alebo šatka Caboo?

Ďakujem

Dobrý deň želáme,

z týchto dvoch možností odporúčame zvoliť šatkový nosič - ten využijete aj keď dieťatko bude väčšie a ťažšie. Síce výrobca Caboo uvádza, že je tento šatkonosič určený až do 15 kg, reálne pri 6-7 kg sa dieťatko v ňom už prevesuje, a je nepohodlné na nosenie. Tento šatkonosič je vyrobený z elastického materiálu (úpletu), preto jeho nosnosť je v skutočnosti veľmi malá a keď ho niekto má, tak ho využíva v prvých mesiach života.

Vhodne zvolený šatkový ergonomický nosič naozaj viete využiť počas celého nosiaceho obdobia.

Ak by ste chceli poradiť s ďalším výberom, kľudne sa na nás ešte obráťte.

Dúfame, že Vám naša odpoveď bola nápomocná.
Pekný adventný čas želáme,

za Sestrice
Barbora