Poradíte nosič pre 9 kg dieťa?

Zodpovedané
14. dec 2020

Dobrý deň,

máme tretie bábo, ktorá má teraz 10 mesiacov. Jeho a aj súrodencov som odnosila v klasickej manduce, ktorú sme si kupovali ako novú v roku 2016. Už je dosť zničená a zistila som po skúške nosiča mojej kamarátky, že sú aj lepšie. Som útla 160 cm žienka.

Viete mi poradiť dobrý nosič pre 9 kg dieťa?

Občas nosím aj súrodenca (13 kg).

Oplatí sa kúpiť nový alebo môže byt používaný?

Ďakujem

Dobrý deň,

na trhu je viacero nosičov už aj slovenskej výroby. Veľmi veľa výrobcov si dáva záležať na kvalite a stále sa zdokonaľujú, keďže už je na trhu tak veľká ponuka.
Úplne najlepšie je nosič si požičať a vyskúšať, či Vám vyhovuje, je pohodlný, viete si ho nastaviť na svoju veľkosť. Zo slovenských nosičov sú to značky Sestrice Carrier (to je náš nosič), Rischino, beLenka, Moyo.

Manduca má pevnejší bedrový pás, takže si môžete vyberať spomedzi pevnejších bedrových pásov (Sestrice, Moyo).

Náš nosič si skúšali aj veľmi útle žienky a vedeli si ho dobre a pevne nastaviť.
Online požičovňu má napríklad aj predajňa Babywearhouse (www.babywearhouse.sk).
Nákup z druhej ruky je tiež fajn, len je treba si dopredu vyžiadať info o nosiči - ako dlho, často bol nosený, praný, či má nejaké poškodenia, atď. Ceny už nosených nosičov sú nižšie ako nových, takže ak je nosič stále v poriadku, je to fajn voľba.

Bazár nosičov je aj tu na MK 🙂 https://www.modrykonik.sk/market/satky-nosice-k...

Len si dajte pozor, aby ste pozerali ergonomický nosič nastavovací, rastový - taký, ktorý si viete prispôsobiť skoro ročnému a aj väčšiemu dieťatku 🙂
Ak Vám vyhovoval nosič kamarátky, kľudne sa poobzerajte aj po tej značke.

Ak by ste mali ďalšie otázky, nech sa páči, pýtajte sa 🙂
za Sestrice
Barbora