Je v poriadku špinenie po úspešnom transfere?

Zodpovedané
15. feb 2023

Dobry deň,

som v 6. týždni + 1 deň po úspešnom transfere, no trápi ma špinenie tmavou krvou. Nie je to veľa, no každý deň sa objaví. Pred pár dňami som aj zakrvácala čerstvou krvou po vyšetrení u doktorky. Odvtedy beriem Dicyone 500 a Ascorutin.

Je takéto špinenie v tehotenstve normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotenstvo, či je výsledkom liečby v centre asistovanej repdodukcie, či ľudovo povedané ”to išlo samé” prebieha rovnako, nehľadajme rozdielnosti.

Jemné krvácanie alebo občasné špinenie nemusí zákonite znamenať problém. V ranných štádiách tehotenstva je pomerne bežné. V tomto čase Vás už ošetruje a tehotnosť sleduje Váš gynekológ v rámci tehotenskej poradne. Ak sa Váš stav zhorší, prípadne sa obávate, že niečo nie je v poriadku, navštívte svojho lekára.

Držím Vám palce, nech sa čoskoro tešíte z Vášho dieťatka.
Všetko dobré.
Peter Harbulák

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19