2 mesiac tehotenstva a tabletky Ascorutin na zastavenie špinenia?

emus1234
5. mar 2019

Ahojte chcem sa opytat som v 2 mesiaci tehotenstva pred tyzdnom sme mali s partnerom sex a odvtedy som zacala spinit a trocha aj krvy vcera som bola na gynde a doktor mi dal tabletky proti tomu spineniu nech mi to zastavy .Mala niektora tabletky ASCORUTIN ?pomohlo vam to ?? Nemam sa nicoho obavat 😭. (Aj ma bolieva v podbrusku).

nika3136
5. mar 2019

@emus1234 Špinenie môže byť počas tehotenstva a ak lekár usúdil, že je to v poriadku, zbytočne sa stresovať ešte viac. Ascorutin sa užíva bežne.

emus1234
autor
5. mar 2019

@nika3136 a kedy by som mala mat vecie obavi ?? Ako spoznam ze by som nedaj.boh p to prisla ?

masenkamedvedova
5. mar 2019

Ja som tak spinila aj krvácala do 13tt . Vtedy som sa tiež pýtala lekára kedy sa mám obávať že to je potrat podľa neho pri potrate sa nespini ale začne silno krvácať , čo mal pacientky pri potrate im dve vložky bolo málo tak to tieklo a je to nárazové . Cievky ti mohli popraskat . Ja som spinila z krčka. A to som mala aj pár krát originál krv ako pri menzese. Veľa šťastia

nika3136
5. mar 2019

@emus1234 to sú otázky gynekológa, ja som lekárnik. Pri hroziacim potrate sa podávajú aj iné lieky, nie len ascorutin čiže predpokladám, že nevyhodnotil túto situáciu ako nebezpečnú. Aj ja som špinila, nič neobvyklé

emus1234
autor
5. mar 2019

@masenkamedvedova no mam malu vlozku na sebe ako.na.nej neni nic skoro ale ked sa utrem na wc tak.mam na papiery dost tak tomu nerozumiem ci mam menzes? Aj ked som tehotna ? A dakujem ;)

emus1234
autor
5. mar 2019

@nika3136 no nepovedal mi ze zomrelo. Len ze keby idu somna aj niake zilky pritom co.budem.brat tie lieky tak bud knemu rychlo alebo do nemocnice .tak som stoho tak.vedla lebo nwm.co sa.deje
A boli ma.v pod brusku :/ to je ok ?

masenkamedvedova
5. mar 2019

@emus1234 máš čerstvú krv ? Ja som mala aj čerstvú aj tehlovu aj hnedú ako vložky som musela mať stále medzi nohami. A najviac ma brala psychika. Xy žien mi pisalo že to nie je normálne a isto sa čosi stane ale zase môj gynekológ nechápal lebo opisovo v telefóne keď som sa s ním radila si bol istý potratom . Ale na sone ostal v šoku že plod je úplne zdravý nechápal tomu. Ja som bola u neho každý týždeň. A dokonca tým stálym spinenim a krvácaním som dostala zápal medzi nohy tak som zase čipku musela dávať . Ja som ani chodiť nevedela. Moc ti asi neporadí ale aspoň vidíš že nie si sama a mala som to aj aj. A aj dosť žien potom mi pisalo. Ja už mám syna ročného . Ale toto bolo také nepríjemné obdobie. Zvládneš uvidids.

masenkamedvedova
5. mar 2019

@emus1234 a išli zo mňa aj kusy aj žilky skôr také nitky krvavé vlasocnice.

emus1234
autor
5. mar 2019

@masenkamedvedova tak je to taka.krv ako ked.mam menzes ale iba na papiery na vlozke su dve kvapky nic viac . tak neviem co sa deje

masenkamedvedova
5. mar 2019

@emus1234 poZri ja som to mala také isté. Raz som dokonca sedela a z ničoho nič vyšlo zo mňa čosi až ma.horucava vzala a prídem na záchod a tam krv jasná ako fras. Urtiem sa a ešte viac. Ja som zase ale bola stále na pohotovosti. Preto ak sa ti to nezdá zajdi si. Na pohotovosti som bola tri krát a gynekológa každý týždeň . Takto som mala krasny prvý trimester.

emus1234
autor
5. mar 2019

@masenkamedvedova a isla si .na normalnu pohotovost ? No teraz som.bola na wcku a skoro nic nebolo len take.blede na papiery no zrana mavam take jak ked je menzes a teraz nic . velmi pekne ti dakujem si zlata 😊

masenkamedvedova
5. mar 2019

@emus1234 nie išla som na gynekológiu. Do nemocnice

emus1234
autor
5. mar 2019

@masenkamedvedova a tam co ti povedali ??

weweka8
5. mar 2019

Ja som na tom bola podobne 2 dni som spinila potom 3 dni nic, potom zas 2-3 dni spinila potom zase nic a asi po mesiaci som si spravila babytest a bol pozityvny tak som isla k svojej doktorke a ta mi povedala ze ked to do dalsej kontroli neprejde tak mi predpise ten ascorutin, aj tak bolo a ked som dobrala tabletky tak krvacanie preslo, viem ze lahko sa to hovori ale hlavne je nestresovat a byt v klude vsetko co prezivas vplyva a pocituje aj ta mala fazulka v tvojom tele, aj ja som skoro zosalela ked som krvacala a myslela som na to najhorsie ale to nie je dobre, tak ti drzim palce aby vsetko dobre dopadlo

masenkamedvedova
5. mar 2019

@emus1234 vza mi moc a pomocou pruzku testovacieho zistili že v ňom je prítomnosť krvi. Odmerali tlak a volali lekára čo mal práve službu. Urobil mi sono a povedal že treba kľud dal mi lieky duphaston ascorutin . Toto mi zakaždým tak povedali že zmeny nevidia žeby plod bol ohrozený. Na poslednej kontrole keď som zase krvácala mi povedal že nie je dobré mi robiť stále sono.ze všetkého veľa škodí.ale ako som ja mohla vedieť , či sa niečo deje alebo nie? Radšej prísť a byť za hystériu ale neprísť a potom radi zvaluju vinu na ženu , že kde som bola !?

emus1234
autor
5. mar 2019

@masenkamedvedova takze nemam stresovat zbytocne .a ked pobolieva v podbrusku a som krvacala rano nebolo to noc hrozne ?? Moze byt ze bby to bol ako menzes ?? Bo zevraj niektore zeny maju aj menzes pocas tehotenstva

emus1234
autor
5. mar 2019

@weweka8 takze sa.nemusim bat ??

masenkamedvedova
5. mar 2019

@emus1234 ja by som sa poradila s lekárom keďže to stále pretrváva
Ale ono ak ti to bábätko pán Boh požehnal tak sa to všetko dobré skončí 😘

emus1234
autor
5. mar 2019

@masenkamedvedova teraz je to blede mam 2x denne brat tu tabletku
No dufam ze ano 😊

romiada
5. mar 2019

@emus1234 ja,som takto pri dcere mala špinenie. Dr.mi predpisal Duphaston, tiez aj ascorutin a poradil obmedzit sex. Pri druhom bejby som krvacala jak zarezana. S plačom som si zavolala sanitku. Pri vyšetreni zistili že mi praskla cieva a kupodivu maly sa udrzal. A vydržal až dokonca. Takže to špinenie je podľa mňa taka časta zaležitosť 1.trimestra. Babo sa uhniezduje, maternica sa zvacsuje, prekrvuje viac.... Držim Ti palce aby Ste to uspešne dotiahli dokonca.

romiada
5. mar 2019

@emus1234 a ascorutin sa berie na posilnenie ciev, presne preto aby Ti nepraskali (tam može byť ten dovod špinenia). Skratka , telo potrebuje na to latku Rutin, ktora je v tom ascorutine ale napriklad aj v pohánke

emus1234
autor
6. mar 2019

@romiada no sex ani nemame teraz lebo sme mali minuli vikend a vtedy som zacala spinit potom.sexe no a nosim.male vlozky mme to pripada jak.keby mam ten tehotensky menzes lebo nosim len tie male vlozky a mam tam len par kvapiek krvy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre