Kedy máme podstúpiť ďalší KET?

Zodpovedané
10. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu, názor a skúsenosti. V 9/2021 som podstúpila IVF. V októbri sme skúsili prvý vklad, ktorý vyšiel a máme ročné dieťatko.

Vo februári 2023 som išla do toho druhýkrát. Žiaľ, hCG bolo 3,3. Embryo bolo rovnako kvalitné. Lekár mi dal nádej, že je veľká šanca a vraj to výjde. A nevyšlo to, nečakala som to.

Kedy ísť do ďalšieho KET?

Máme ísť do toho teraz s ďalšou MS, alebo je lepšie si dať pauzu?

Ešte máme 2 embryá rovnakej kvality a 2 embryá trošku nižšej.

Ďakujem

Dobrý deň,

optimálny čas na ďalší embryotransfer si stanovte sami podľa Vášho psychického nastavenia a v čase relatívneho telesného zdravia.

Medzi jednotlivými pokusmi nie je z medicínskeho hľadiska potrebný žiaden odstup.

Na druhej strane, embryo bude rovnakej kvality aj vtedy, keď transfer odložíte. Každé embryo je jedinečné. Má vlastnú genetickú výbavu, tým je každý vklad jedinečnou udalosťou.

Bohužiaľ, úspech sa nedá garantovať.

Držím Vám palce!
MUDr. Iveta Stenová, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19