Súvisí neúspešné snaženie sa o dieťa s tým, že som dostala vakcínu proti tetanu?

Zodpovedané
6. apr 2020

Dobrý deň,

o bábätko sa snažíme už od augusta minulého roku. V júli som vysadila antikoncepciu. Odvtedy mám dosť nepravidelný cyklus. Raz 26 dňový, teraz som dostala až na 37. deň menzes.

Už máme 5 ročného syna, nejde teda o prvé dieťa. Stále sa nedarí, ku gynekológovi idem budúci týždeň.

Môže s tým súvisieť aj vakcína, ktorú som dostala pred dvomi rokmi proti tetanu?

Ďakujem

Dobrý deň,

je veľmi nepravdepodobné, že nemožnosť otehotnieť súvisí s podaním vakcíny proti tetanu.

Myslím si skôr, že príčinou je váš nepravidelný menštruačný cyklus. Dôležité je zistiť či a a kedy u vás prebieha ovulácia a zariadiť sa podľa nálezu.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková