Existuje vakcína proti tetanu pre 1,5 ročné dieťa okrem Hexavakcíny?

Zodpovedané
2. apr 2022

Dobrý deň,

1,5 ročný syn je zatiaľ neočkovaný, avšak zvažujem očkovanie proti tetanu.

Existuje u nás nejaká vakcína proti tetanu pre 1,5 ročné dieťa okrem Hexavakcíny?

Hoci aj taká, že by som si musel za ňu priplatiť. Ide mi o to, aby tam bolo čím menej zložiek. Najlepšie monovakcína.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ viem tak áno - vakcína Tetavax. Nie je to však úplne bežné, nemám s tým skúsenoť. Je totižto dôležité očkovať dieťatko aj proti ostatným ochoreniam, ktoré sú obsiahnuté v hexavakcíne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas