Dá sa zistiť, či pacientka užívala Clostilbegyt?

Zodpovedané
16. feb 2021

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť o Clostilbegyte.

Je možné nejakým spôsobom zistiť z krvi, z UTZ, alebo z iného vyšetrenia, že pacientka užívala Clostilbegyt?

Bez vedomia a predpisu lekára, keď si od niekoho zohnala tento liek.

Alebo sa to vie zistiť len vtedy, keď je viacpočetné tehotenstvo?

Dá sa zistiť, ak by bolo len jedno dieťa vďaka Clostillbegytu?

Ak by sa zistilo viacpočetné tehotenstvo z tohto lieku, napr. trojčatá a viacerčatá, je možné si zredukovať na jedno
dieťa alebo dvojičky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v prvom rade je tento liek možné užívať LEN POD DOHĽADOM LEKÁRA.

Akékoľvek užívanie bez odporučenia je rizikom pre Vás, pre tehotenstvo aj pre plodnosť do budúcna.

A áno samozrejme sa to dá zistiť. A viac Vám na túto neprimeranú otázku nebudem odpovedať.

Dr. Rybanska