Je šanca, že sa plod začne ešte vyvíjať?

Zodpovedané
27. máj 2020

Dobrý deň,

som tehotná a bola som na sono. Podľa doktorky bolo vidieť len úplne taký nijaký maličký gestačný vačok. Podľa sona som v 3. - 4. týždni, ale podľa menzesu by som mala byt v 6. týždni.

Doktorka mi predpísala Ogestan a Urogestan. Minulý rok potratila, tak ma dala automaticky na PN. Mávam bolesti v podbrušku ako pri menzese, aj kríže ma bolia.

Lieky užívam 1. deň.

Je možnosť, že sa plod začne vyvíjať?

Alebo sa mám pripraviť na zlú správu?

Pri prvom potrate mi placenta nevyživila plod.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je ešte veľmi skoro povedať ako sa bude tehotenstvo ďalej vyvíjať.

Predpokladám, že máte čoskoro kontrolu, kde Vám lekár bude schopný oznámiť, či dieťatko rastie ďalej.

Situáciu žiaľ neviete v takomto štádiu ovplyvniť. Skúste sa šetriť a nestresovať. Viem, že sa to veľmi ťažko realizuje, ale to je jediné čo teraz môžete urobiť. Pri ťahaní v podbrušku môžete užívať magnézium.

S pozdravom