Nevidno ešte plod

nat7498
8. aug 2023

Ahojte baby, prosím vás má niektorá z vás takú skúsenosť ako ja? Podľa poslednej menštruácie by som mala byt v 8tt, podľa sona som v 6tt, avšak doktor stále vidí iba gestačny vak a plod nie.
Máte prosim niekto takú skúsenosť, mám ísť znova o 2 týždne ale neviem ako to mám vydržať..
Ďakujem za odpovede.

martinmmartin
8. aug 2023

Urcite najdes zeny co mali v podobnej situacii normalne tehotenstvo a aj take co plod nedonosili- tebe to nepomoze ani trochu , musis jedine to s lekarom riesit. U teba moze byt predsa uplne ins situacia ako u inej

nat7498
autor
8. aug 2023

@martinmmartin S lekárom to samozrejme riešim, sám povedal že nemám stresovať že o 2 týždne budeme múdrejší, ale viete o bábätko sme sa dlho snažili tak som z toho zmätená a bojím sa.

jaskolka
8. aug 2023

@nat7498 mohla si mať neskôr ovulaciu. V tom prípade je všetko ok, a plod sa objaví neskôr. Alebo.. To môže byť bohužiaľ úplne inak. Nedá sa nič tetaz vopred povedať.
Aj keď to je ťažké, nič iné, len vydržať do tej kontroly ti neostáva. Doktor to povedal rozumne. Chapem, že sa obávas, ale v takom štádiu to môže byť "aj tak, aj tak".

deti95060810
8. aug 2023

takých žien tu nájdeš veľa.... len či tebe to aj pomôže.
Je lepšie chodiť k lekárovi neskoršie - inak sa tu potom každá stresuje.

petamich
8. aug 2023

@deti95060810 vacsina lekarov objednava 8.-9. tyzden od poslednej menstruacie na prvu kontrolu, kedy vo vacsine pripadov (ak nebolo nic posunute) je uz aj akcia, robia sa prve odbery a pod. - tak sla aj autorka, ak podla poslednej MS je 8. tyzden, kedy neskor by bolo vhodne? 🙂

7kikuska7
8. aug 2023

Ja som tak bola u doktora 7+0 videl len vak, potom o 2 týždne vak len podrastol a o týždeň to už uzavrel ako anembryola, nemusí to byť tvoj prípad, pokiaľ si mala posunutu ovulaciu... Každopádne neplyvnis to nijako.
Držím palce

vanilkovazmrzka
8. aug 2023

A tym stresovanim dosiahnes co? Nechaj tak, neries, venuj sa inym veciam.

epoka
8. aug 2023

Neviem ako vy, ale rovnako ako autorka by som bola v strese a minimálne hľadala nejakú útechu, možno u kamosiek, možno tu na fóre, či sa nejakej nestalo to iste a dopadlo to dobre. Autorka, držím palce 🙏

nat7498
autor
8. aug 2023

@epoka ďakujem 🤍

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre